GAZİANTEP HABERLERİ

İnşaatlarda İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri

IHA
10.09.2015 - 12:21Son Güncelleme :

İNŞAATLARDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

IHA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, inşaatlarda çalışan personelleri bilinçlendirmek ve olası kazaların önüne geçmek için iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri düzenledi.
Şehrin pek çok noktasında inşaatları dolaşarak eğitimler düzenleyen HKÜ İnşaat Mühendisliği öğrencileri, şantiye alanlarındaki risk faktörlerini inceledi. Çeşitli değerlendirmeler yapan öğrenciler, birçok risk faktörüne karşı önlem alınmasını sağlayarak, inşaatların kontrol edilmesine katkı sağladı.
Öğrenciler inşaat sahasındaki personele gerekli bilinçlendirmeyi yapmak amacı ile beraberinde götürdükleri uyarı levhaları ve bilinçlendirme kağıtlarıyla, yapılması gerekenleri sunum halinde anlattı. Bunun yanı sıra inşaat personeline baret, yelek gibi koruyucu ekipmanlar dağıtıldı ve bu materyallerin kullanımının zorunlu olduğu, kullanılmaması durumunda kişilerin karşılaşabileceği tehlikeli sonuçlar tüm detayları ile anlatıldı.
HKÜ İnşaat Mühendisliği öğrencilerinden Osman Budak, “Projede görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte şantiyelere gidip, iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili çalışanları bilgilendirmeye ve daha duyarlı olmaları konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıca inşaatlarda çalışan personele elimizde bulunan işçi sağlığı ve güvenliği bildirgelerini paylaşarak, bu konudaki hassasiyetlerini artırmayı hedefledik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İnşaatlarda İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnşaatlarda İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:58
  • Guneş
   06:33
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı