KAYSERİ HABERLERİ

İnşaat sektöründe EFQM mükemmellik modeli paneli

DHA
09.03.2018 - 10:06Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) ile KalDer işbirliğinde “İnşaat Sektöründe EFQM Mükemmellik Modeli” konulu deneyim paylaşım paneli düzenlendi.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KalDer Kayseri Temsilciliği’nin başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, sanayicilerin yararına olacak her türlü çalışmaya destek olmaya devam edeceklerini, bugünkü panelinde inşaat sektörüne ciddi katkılar sağlayacağını söyledi. Tüm dünyada ihtiyaçlar doğrultusunda iş yapış şekillerinin değiştiğini ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Sanayiciler olarak inovatif işler yapabilmek ve geleceği tasarlamak için önce çalışma disiplinini, daha verimli iş modellerini ve iş yapış süreçlerini hayata geçirmemiz gerekmektedir. Bu gereklilikler ve çabaların en küçüğü dahi bir değişim yönetimi ihtiyacını ortaya koymaktadır” dedi.

Bu tür değişimlere öncelikle kurumlardaki liderlerin öncülük etmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Büyüksimitci, “Değişim sadece imalat sektöründe değil tüm sektörlerde eşzamanlı olması lazım ki ülke olarak da batı medeniyetlerinin üstüne çıkacak endüstri gelişmelerini yakalayabilelim. Tabi buna giden yolların başında toplam kalite yönetimi, inovasyon ve verimlilik gibi kavramlar yer almakta. EFQM mükemmellik modeli ve benzeri yaklaşımlar tüm bunlara çok değerli katkılar sağlamaktadır. Bu yaklaşımlar biraz öncede belirttiğimiz gibi sadece birkaç sektörde değil eş zamanlı ve bütünleşik olarak tüm sektörlerde uygulanmalıdır” diye konuştu.

KalDer Kayseri Temsilciliği Yöneticisi Salih Yalçın’ın, KalDer hakkında katılımcılara bilgi vermesinin ardından, Soyak Holding İnsan Kaynakları ve Kalite Müdürü Eyüp Evren ve Folkart Yapı San. Tic. A.Ş. Kurumsal Gelişim, KYS ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Emre Reçber katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.

FOTOLU

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İnşaat sektöründe EFQM mükemmellik modeli paneli haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı