İZMİR HABERLERİ

İnşaat Mühendisleri'nin acı kaybı

DHA
28.03.2017 - 17:21Son Güncelleme :
DHA

İNŞAAT Mühendisleri Odası İzmir Şubesi eski Başkanı olan ve kalp krizinden yaşamını yitiren 60 yaşındaki Ayhan Emekli, meslektaşları ve yakınları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
Ayhan Emekli için İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin bulunduğu Tepekule İş Merkezi Anadolu Salonu'nda tören düzenlendi. Emekli'nin salonun sahnesine konulan üzerine Türk bayrağı örtülü tabutunun çevresine kırmızı karanfiller bırakıldı. Emekli'yi son yolculuğuna uğurlamaya Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İkinci Başkanı Züber Akgül, İnşaat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Cemal Gökçe, Mimarlar Odası Genel Sekreteri Hasan Topal, TMMOB'a bağlı meslek odaları İzmir Şubesi başkan ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin eski başkanları ve üyeleri katıldı. Emekli'nin anısına saygı duruşuyla başlayan tören daha sonra bazı konuşmalarından alıntılar yapılan kısa film gösterimiyle sürdü. Oda yönetiminde birlikte çalıştığı arkadaşları ve eski başkanlardan Ömer Zafer Alku'nun konuşmasından sonra Emekli'nin görevi devrettiği Şube Başkanı Gürkan Erdoğan konuşma yaptı. Erdoğan'ın isteği üzerine törene katılanlar Emekli'yi alkışlarla uğurladı. İnşaat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Cemal Gökçe de Emekli'nin yanlarından erken ayrıldığını söyledi.
Tepekule'deki törenin ardından Emekli'nin naaşı ikindi namazının ardından Mevlana Camii'nden kılınacak cenaze namazının ardından Örnekköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İnşaat Mühendisleri'nin acı kaybı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnşaat Mühendisleri'nin acı kaybı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı