Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İnşaat kazısı sırasında doğalgaz hattı kırıldı, apartman boşaltıldı

  Ergün AYAZ- Orhan UZUN / İZMİT(Kocaeli), (DHA)
  05.09.2012 - 17:20 | Son Güncelleme:

  İZMİT’te bir binanın temel kazısı sırasında toprak kayınca dogalgaz borusu kırıldı. İZGAZ ekipleri kısa süre içersinde hattı kapatarak doğalgaz sızıntısını önledi. Temel çalışması yapılan yerin yan tarafında bulunan 6 katlı 12 daireli Petek Apartmanı ise güvenik nedeniyle boşaltıldı.

  Kozluk Mahallesi Saadettin Yalım Caddesi’nde 3’üncü yolda bulunan bir arsada temel kazısı sırasında kayan toprak doğalgaz hattını kırdı. Bir anda mahalleyi doğalgaz kokusu kaplayınca vatandaşlar İtfaiye ve İzgaz ekiplerini arayarak yardım istedi. Kısa süre içersinde olay yerine gelen ekipler doğalgaz akışını keserek tehlikeyi önledi. Daha sonra çalışmanın yapıldığı yerin yan tarafında bulunan Petek Apartmanı da toprak kaymasından etkilendiği için güvenlik nedeniyle boşaltıldı. Yakınlarının yanına giden apartman sakinleri, olaya tepki gösterdi.

  SET YAPIP SAĞLAMLAŞTIRACAKLAR

  Firma sahibi Mustafa Gencal şans eseri ölen ya da yaralanan olmadığını belirterek, "İnşaat alanında kepçe çalıştığı sırada toprak kayması meydana geldi. Doğalgaz borusu kırılarak doğalgaz yayıldı. Hemen ekipler müdahelede bulundu. Yan taraftaki binanın da boşaltılmasını istedik. Toprak kayan yere set duvar yapıp sağlamlaştırdıktan sonra inşaat çalışmasına devam edeceğiz" dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı