« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnönü'de oynayalım

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba stat konusundaki isteği bu sözlerle dile getirdi:

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ta teknik direktör Samet Ayba-ba ve futbolcuların isteği, bu sezon da maçlarını İnönü Stadı’nda oynamak. Hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren siyah beyazlılarda dün teknik patron Samet Aybaba basın karşısına çıktı. Zor dönemi kendi evlerinde daha iyi geçirebileceklerinin altını çizen Aybaba şöyle konuştu: “Zorlanacağımız bir süreçteyiz. İnönü bizim evimiz ve orada daha iyi kenetleniriz. Yeniden yapılanma için en heyecan duyulacak yer İnönü Stadı’dır diye düşünüyorum. Futbolcularla da konuştum. Benimle aynı görüşteler. Başkanımıza ‘Bu süreci uzatarak yapılanmamıza İnönü’de başlayalım’ dedim. Başka bir takımın sahasına gitmek zor olacak. O da bizim isteğimizi yapmaya çalışacağını söyledi.”

Öncelikli kaleci adayımız Ospina

TRANSFER konusunda da açıklamalarda bulunan Samet Aybaba şöyle devam etti: “3 veya 4 tane tespit ettiğimiz bölgelere transfer yapacağız. Bir hafta içinde de 2 veya 3 oyuncunun transferini tamamlayacağız. Uğur Boral büyük katkı sağlayacaktır. Kaleci konusunda ilk adayımız Nice takımında forma giyen ve Fransa’nın en iyi kalecisi David Ospina’dır. Kendisi ile yaklaşık iki haftadır temas halindeyiz.

En fazla 7 yabancımız olacak

YENİ sezonda 6 yabancı futbolcu ile oynamak istiyoruz. Şayet çok ekstra bir durum ortaya çıkarsa bir yabancı daha kullanabiliriz. Bazı maçlarda kalemizde Cenk ile sahaya çıkacağız. Cenk elinden geldiğince çok çalışıp yeni kalecinin önüne geçsin. Ortada, yabancı kaleci aldık illa onu sahaya süreceğiz diye bir kural ya da kaide yok. Brezilya’dan oyuncu almayacağız. Çünkü  maliyetleri çok yüksek.

Quaresma ve Ernst’i sildi

AYBABA, “Kalacak 4 yabancımızın Almeida, Fernandes, Hilbert ve Sivok olmasını planladık. Quaresma izinli ve transferi ile ilgili çalışmalar yapıyor. Biz bir karar verdik bunun arkasında duracağız. İstenmeyen oyuncu gider başka bir kulüp ile anlaşır” diyerek Q7 ve Ernst gibi futbolcularla çalışmayacağı sinyali verdi.

Arkasından ağlamayız

AYBABA, F.Bahçe’ye giden Egemen hakkında “Benden izin istemişti. Daha sonra kulüple ilgili maddi konularda sorun yaşandı. Bu takımın adı Beşiktaş. Oyuncular bizimle olmak istiyorsa en iyisini yapmaya çalışırız. Bizimle olmak istemeyen hiçbir oyuncunun arkasından ağlamayız. Egemen bizde geçen seneyi çok iyi geçirdi. Takımın en iyi oyuncusuydu. Ama arkasından bakıp niye gitti diye hayıflanmak camiaya yakışmaz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler