« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnönü'de gerilim

Sivassporlu futbolcuların sert oynayıp vakit geçirdiğini gerekçe gösteren Beşiktaşlı taraftarların sahaya attığı maddelerden biri Delgado’nun suratında patladı.

Bülent ÇALTI
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ-Sivasspor maçının son anlarında, sahada yükselen tansiyon bir anda tribünlere de yansıdı ve istenmeyen görüntüler oluştu. Maçın ikinci yarısında, protokol tribününe yakın bir yerden Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun’a atılan ayakkabı ile başlayan gerilim, karşılaşmanın son dakikasında tırmandı. Beşiktaşlı taraftarlar, zaman geçirdikleri ve sert oynadıkları gerekçesiyle Sivassporlu futbolculara tepki gösterdi. Özellikle Sezer ile Serdar Özkan arasındaki tartışma kısa süreli arbedeye dönüştü. Oyuncular birbirine girdi, hakem de tartışanları sarı kartla cezalandırdı. Bu olayların olduğu anda tribünden atılan yabancı maddeler, Beşiktaş kaptanı Delgado ile top toplayıcı çocuğa isabet etti.

Uygun’un hakem isyanı

Maç bitiminde tribünleri tahrik ettiği gerekçesiyle Sivasspor’un golcüsü Mehmet Yıldız’a toplu halde küfür eden siyah beyazlı taraftarlar, Futbol Federasyonu ve hakemleri de protesto etti. Bu arada protokol tribünündeki Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz da tepkilerden nasibini alırken, Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, hakemin Beşiktaş lehine verdiği kararlara sert tepki gösterdi. Maç bittikten sonra AKP Sivas Milletvekili, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli güreşçi Hamza Yerlikaya da tepkilerle karşı karşıya kaldı.

Hamza’ya büyük tepki

Sivasspor’da forma giyen Hayrettin Yerlikaya’nın akrabası olan ve karşılaşmayı tribünden izleyen Hamza Yerlikaya, dışarı çıkarken, kendisine sözlü sataşmada bulunan taraftarlara eliyle "sus" işareti yapınca, bunu küfür olarak algılayan siyah beyazlılar Yerlikaya’ya, "Sen nasıl milletvekilisin. Yakışıyor mu?" dediler.

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, "Ben Hamza Yerlikaya’nın yanındaydım. Kesinlikle küfür etmedi" derken, gerilime neden olan yaklaşık 15 Beşiktaşlı taraftarı asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu yatıştırmaya çalıştı. Öte yandan Beşiktaşlı bazı taraftarlar, başkan Demirören ve yöneticileri protesto ettiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz