« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnönü yerinde kalacak

Spor Bakanı Suat Kılıç, siyah beyazlıları rahatlatan konuşmayı yaptı ve “Beşiktaş’ı, Beşiktaş’tan ayırmamak için şartları sonuna kadar zorlayacağız” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, son günlerin tartışmalı konusunda Beşiktaşlıları rahatlattı. Siyah beyazlıların stadının bulunduğu yerde yapılması için akıl ve mantık çerçevesinde çözümler üretileceğini açıklayan Kılıç, “İçiniz rahat olsun. Beşiktaş’ı, Beşiktaş’tan ayırmamak için şartları sonuna kadar zorlayacağız.  Beşiktaş camiası rahat ve huzurlu olsun” dedi.

Demirören’le görüştü

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Bakan Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Görüşmenin ana gündem maddesi stadyum oldu. Camia olarak stadın başka bir yere yapılmasına razı olmadıklarını ve bu söylentilerden huzursuzluk yaşadıklarını anlatan Demirören, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın çekince ve endişelerini giderecek çözümler üretilmesini istedi.

Mümkün olan imkansız değildir

DEMİRÖREN’in talebi üzerine Bakan Kılıç da “Beklenmedik bir engel ile karşılaşılmayacağını umuyorum. Sayın Günay’ın bakışını da önemsiyorum. Ama sorunun akıl ve mantık çerçevesinde aşılmasını desteklemek lazım. İnşaat teknolojisi çok gelişti. Seslendirilen kaygıları bertaraf edecek akılcı çözümler üretmek mümkün. Mümkün olanı, imkânsız kılmamak gerekir” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz