« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnönü teşekkürü

Siyah beyazlı kulübün başkanı Demirören, İnönü Stadı’nın kültürel mirasa zarar vermeden yenilenebileceğini söyleyen Suat Kılıç’a camia olarak teşekkür ettiklerini belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRK sporunun asırlık çınarlarından Beşiktaş’ta yeni stat heyecanı yaşanıyor. İnönü’nün bulunduğu yerde çağın gereklerine uygun bir stat yapmak isteyen siyah beyazlılar, aradığı desteği Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan buldu. Hafta arası Bakan Kılıç’ı makamında ziyaret eden Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, projeleri için onay aldı. Bu konuda kültürel mirasa zarar gelmeden çözüm üretilebileceğini söyleyen Kılıç, Demirören’e, “İçiniz rahat olsun. Beşiktaş’ı, Beşiktaş’tan ayırmamak için şartları sonuna kadar zorlayacağız. Ortak aklın eseri, herkesin katılacağı bir çözümle Beşiktaş Stadyumu’nun bulunduğu yerde yeniden inşasıdır. Başbakanımız Tayyip Erdoğan da bu düşünceyi paylaşıyor” diyerek güvence verdi.

Hükümetin desteği bizi daha güçlü kıldı

GÖRÜŞMENİN olumlu geçmesinden memnun olan Beşiktaşlılar rahat bir nefes aldı. Kılıç’a siyah beyazlı camia olarak teşekkür eden Başkan Yıldırım /images/100/0x0/55ea371cf018fbb8f871dc04Demirören, “Spor Bakanımızın da stadyum konusunda bizim gibi düşünmesi  ile mutlu olduk. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. İnönü Stadı’nın bulunduğu yerde siyah beyazlı kulübün hak ettiği stadyumu yapacaklarını söyleyen Demirören, “Gelenekten ayrılmadan, modern ve çevreye uyumlu bir stat yapacağız” dedi.

Dizi yarılan Sivok, Bursa maçında yok

Öte yandan, Beşiktaş’ın dünkü idmanında kaleci Cenk’in kramponunun dizine gelmesiyle Sivok’un dizi yarıldı ve yıldız oyuncuya 4 dikiş atıldı. Bugün oynanacak Bursaspor karşılaşmasında forma giyemeyecek olan Sivok’un Medical Park Antalyaspor maçına yetişmesinin de zor olduğu öğrenildi. Teknik direktör Carlos Carvalhal da BJK TV’ye yaptığı açıklamada, 3 kulvarda yollarına devam ettiklerini hatırlatıp, “Herkesin bu takımdan memnun olması gerekir” dedi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz