Gündem Haberleri

  İngiltere'yi ayağa kaldıran çocuk konuştu: Tuvalete gidecektim

  Hürriyet Planet
  26.07.2012 - 11:36 | Son Güncelleme:

  Manchester’dan Roma’ya üstünde uçak bileti ve pasaport olmadan giden 11 yaşındaki Liam Corcoran-Fort, kamuoyunda büyük yankı uyandıran olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı.

  İngiltere'den İtalya'ya kadar kendisine hiçbir şey sorulmadan giden çocuk, yarın başlayacak Olimpiyatlar öncesi güvenlik zafiyeti haberleriyle çalkalanan Londra’daki tartışmaları daha da alevlendirdi.

  İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre, tuvalete gitmek için annesinin fark etmediği bir anda gözden kaybolan ve 1 numaralı terminale giden Liam, önce vücut tarayıcısı ve metal dedektöründen geçti. Ardından da bir kapıdan geçerek Jet2.com’un LS791 no'lu uçuşu için uçağa binen Liam’a yolcu kartı da sorulmadı. Olaydan sonra beş görevli açığa alındı ve soruşturma başlatıldı.

  The Sun'a konuşan Liam, "Bir sürü insan vardı ama hiçbiriyle konuşmadım. Yürüyen insanları takip ettim ardından da bir bariyerin altından geçtim. Üstümde hiçbir şey yoktu. Kimse bir şey sormadı ben de yürümeye devam ettim" dedi.

  TUVALET ARIYORMUŞ

  Küçük çocuk, "Sadece tuvalete gitmek istemiştim. Geçmeme izin verilmeyen bir yere gitmeye çalışmıyordum. Ama ev ödevlerimden hatta bilgisayar oyunlarından bile kolaydı" diye konuştu.

  Manchester Havaalanı sözcüsü, yolcuların Liam'ı fark etmesinin ardından havayolu şirketinin personelinin uyarıldığını daha sonra da kaptanın yetkililere haber verdiğini söyledi.

  Roma'dan aynı uçakla Manchester'a gönderilen çocuğu havaalanında annesinin karşıladığı belirtildi.

  Olayın ardından beş havaalanı görevlisi açığa alındı ve soruşturma başlatıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı