İngiltere'den IŞİD operasyonuna destek

LONDRA (AA)
23.09.2014 - 15:54 | Son Güncelleme: 23.09.2014 - 15:55

İngiltere Başbakanı David Cameron, ABD'nin beş ülke ile ortaklaşa gerçekleştirdiği IŞİD'e yönelik hava operasyonunu desteklediğini söyledi.

İngiltere Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cameron'ın önümüzdeki iki gün boyunca New York'taki Birleşmiş Milletler toplantısında çeşitli görüşmeler yapacağı belirtilirken, "IŞİD tehdidine karşı uluslararası çabalara İngiltere'nin ve diğer ülkelerin daha ne kadar destek verebileceğinin" de görüşüleceği ifade edildi.

İngiltere'nin halihazırda önemli askeri destek sağladığına dikkat çekilen açıklamada, bunun Kürtlere silah tedariğini ve kraliyet hava güçlerine ait uçakların gözetleme operasyonlarına destek vermesini içerdiği belirtildi.

İngiliz basını, ABD'nin yanı sıra Bahreyn, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin katıldığı IŞİD'e karşı düzenlenen operasyonda, İngiltere'nin olası rolünün tartışılması için İngiliz parlamentosunun bu hafta toplanabileceğini bildiriyor.

Basında ayrıca, geçen yıl İngiltere'nin Suriye'ye hava operasyonu yapılmasına karşı çıkan bir grup milletvekilinin, IŞİD operasyonunda İngiltere'nin aktif rol almasına da karşı çıkmayı planladığı belirtiliyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı