İZMİR HABERLERİ

İngiltere'deki Türklerin sağlık sorunları tartışıldı

DHA
27.03.2017 - 11:40Son Güncelleme :

İNGİLTERE Türk Sağlık Uzmanları Derneği tarafından İngiltere'de düzenlenen toplantıda, bu ülkede yaşayan Türklerin sağlık sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

DHA

Davet üzerine toplantıya katılan İzmirli göz doktoru Şeyda Atabay, "Bu çalışma İngiltere'de yaşayan Türklerin sağlık sorunlarının çözüme kavuşturulması açısından büyük önem taşıyor" dedi.

İngiltere'de yaşayan Türk doktorlar tarafından kurulan İngiltere Türk Sağlık Uzmanları Derneği'nin geçtiğimiz günlerde İngiltere Parlamentosu'nda bir toplantı düzenlediğini belirten Dr. Atabay, "İngiliz parlamenterlerin de katıldığı programda İngiltere'de yaşayan Türk vatandaşlarımızın sağlık sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı" dedi. Toplantının İngiltere'de Türk doktorlar tarafından her yıl düzenlendiğini kaydeden Dr. Atabay, "İngiltere'deki meslektaşlarım Türklerin sağlık sorunlarını tek tek inceleyip tartışmaya açıyorlar. Çözüm önerileri gündeme getiriliyor. Türk meslektaşlarımın yaptığı bu çalışma, İngiltere'de yaşayan Türklerin sağlık sorunlarının çözüme kavuşturulmasında büyük önem taşıyor" dedi.

OFTALMOLOJİ ZİRVESİ

Parlamentodaki toplantıdan bir gün sonra 9. Global Oftalmoloji Zirvesi'ne katılan Dr. Atabay, dünyanın birçok ülkesinden doktorların geldiğini ifade etti. Zirve kapsamında gerçekleştirilen özel oturumlarda 'göz çevresi estetik müdahaleleri' konusunda bir surum yapan Dr. Atabay, gösterilen ilgiden memnun kaldığını söyledi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İngiltere'deki Türklerin sağlık sorunları tartışıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İngiltere'deki Türklerin sağlık sorunları tartışıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı