Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İngiltere'de Titanic'e ödül yok

  Hürriyet Haber
  21 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 21 Nisan 1998 - 00:01

  İngiltere Akademi Ödülleri'nin bu yılki sahipleri belli oldu. Londra'da, Grosvenor House'ta yapılan ödül töreninde ‘‘The Full Monty’’ (Anadan Doğma) en iyi film ödülünü kazanırken 11 Oscar kazanan ‘‘Titanic’’ filmine hiçbir ödül verilmemesi dikkat çekti.

  Aktör Robert Carlyle, ‘‘The Full Monty’’ filmdeki rolüyle en iyi erkek oyuncu, Tom Wilkinson ise aynı filmdeki rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazandı. En iyi yönetmen ödülünü, ‘‘William Shakespeare's Romeo and Juliet’’ adlı filmiyle Baz Luhrmann alırken, en iyi kadın oyuncu ödülüne ‘‘Mrs. Brown’’daki rolüyle Judi Dench değer bulundu.

  Gary Oldman, ‘‘Nil By Mouth’’ adlı filmle en iyi orijinal senaryo ödülüne layık görüldü. ‘‘Yaratık’’ (Alien) filmlerinin Teğmen Ripley'si ünlü yıldız Sigourney Weaver, ‘‘The Ice Storm’’ (Buz Fırtınası) filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı. Oscar ödüllü ‘‘As Good As It Gets’’ (Benden Bu Kadar) ve ‘‘Good Will Hunting’’ (Can Dostum) filmleri, İngiltere'de zamanında gösterime girmediği için değerlendirmeye alınmadı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı