Gündem Haberleri

  İngiltere Maliye Bakanı George Osborne’un hamburgeri başına bela oldu

  Hürriyet Haber
  28.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere Maliye Bakanı George Osborne’un yeni harcama planını hazırladığı sırada hamburger yerken çekilen fotoğrafı ülkede tartışma yarattı. Osborne'un pahalı menü tercihi, halk adamı imajı çizmeye çalışan Bakan için "İngiltere'nin Marie Antoinette’i" yorumları yapılmasına neden oldu.

  Yeni plan başta devlet yardımıyla geçinen göçmenler olmak üzere, işsiz aile, öğrenci ve emeklileri olumsuz etkiliyor. Osborne’uun açıkladığı harcama planına göre devlet yardımıyla geçinenlerin en az 9 yaşındaki çocuk kadar İngilizce bilmesi gerekiyor.

  İngiltere Maliye Bakanı George Osborne’un hamburgeri başına bela oldu İNGİLTERE KEMER SIKTI

  Bakan Osborne, çalışma odasında harcama planı ile alakalı son hazırlıkları yaparken hamburger ve patates kızartması yerken çekilen fotoğrafını Twitter’dan paylaştı.

  Tüm gazetelerde haber konusu olan fotoğrafı The Sun gazetesi de eleştirdi. Bakan’ın lüks bir restorandan sipariş ettiği hamburger menüsünün fiyatının 9.40 sterlin (yaklaşık 28 TL) olduğunu yazan gazete “kendini halkın arasından biri olarak göstermeye çalışan Osborne, neredeyse 10 sterlin tutan hamburger ile kendini komik duruma düşürdü” diye yazdı. Normal hamburger restoranlarında aynı menüyü 3’te 1 fiyata almak mümkün./images/100/0x0/55eb2b88f018fbb8f8afdcec

  ‘HALKA TAKİYE YAPTI’
  The Sun gazetesi, bakanın gün boyu bütçe için çok çalışıp herkes gibi bir şeyler atıştırdığı imajı vermek için Twitter’dan bu fotoğrafı paylaştığını iddia etti. Osborne’un yediği lüks hamburger için İngilizce ‘Sham’ (danışıklı dövüş, numara yapmak) kelimesinden türetme ‘Shamburger’ ifadesini kullandı. Okurlar da habere “Bu adam bizim Marie Antoinette’miz” diye yorum yaptı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı