« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İngiltere maçını Collina yönetecek

UEFA, Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu'nda cumartesi günü oynanacak Türkiye-İngiltere maçının hakemini değiştirdi. Danimarkalı hakem Kim Milton Nielsen'in sakatlığı nedeniyle maçta İtalyan hakem Pierluigi Collina'nın görevlendirildiği duyuruldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), 12. Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu'nda cumartesi günü yapılacak Türkiye-İngiltere maçının hakemini değiştirdi.

UEFA'nın resmi internet sitesindeki haberde, daha önce bu maçta görev alacağı açıklanan Danimarkalı Kim Milton Nielsen'in sakatlığı nedeniyle maçta İtalyan hakem Pierluigi Collina'nın görevlendirildiği duyuruldu. 

Collina'nın yardımcılıklarını ise yine İtalya Futbol Federasyonu'ndan Narciso Pisacreta ve Marco Ivaldi yapacak. Maçın 4. hakemi ise Roberto Rosetti olacak.

Tecrübesi ve sempatik tavırları nedeniyle Türk futbolseverlerinin de beğenisini kazanan İtalyan Collina, Japonya ve Güney Kore tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Türkiye'nin 3. olduğu 2002 Dünya Kupası'nda, Brezilya-Almanya finalini de yönetmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz