Dünya Haberleri

  İngiltere: Kimliğini tespit etmeye çok yakınız

  hurriyet.com.tr
  24.08.2014 - 01:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere, ABD’li gazeteci James Foley’in kafasını kesen IŞİD militanının kimliğini tespt etmeye çok yakın olduklarını açıkladı. Militanın Londralı eski bir rap müzik sanatçısı olan Abdel-Majed Abdel Bary (23) olabileceği iddia edilmişti.

  İngiltere’nin ABD Büyükelçisi Peter Westmacott CNN’e yaptığı açıklamada militanın kimliğini tespit etmeye çok yakın olduklarını ve bunu ABD’ye bildirdiklerini açıkladı.

  'CELLAT JOHN' BU RAPÇİ Mİ?
  The Sun gazetesine konuşan bir uzman, Foley’nin başının kesildiği videodaki “John” adlı IŞİD militanıyla, Bary’nin seslerinin aynı olduğunu öne sürdü.

  “Beatle John bu mu?” başlıklı özel habere göre John olabileceği düşünülen diğer iki IŞİD militanı da, Bary’nin lideri olduğu “The Beatles” adlı çeteden Abu Hussein Al-Britani ve Abu Abdullah Al-Britani… Üçü de İngiliz vatandaşı olan IŞİD militanlarının Rakka’da olduğu tahmin ediliyor.

  Youtube’da Overdose, Flying High ve Dreamer adlı müzik videoları da bulunan Bary, müzik piyasasında L Jinny takma adıyla biliniyor. 2012 yılında İngiliz devletine ait BBC Radio 1’da şarkılarından biri çalınmış, Youtube’daki videoları ise pek çok kez izlendi.

  GÖNÜLLÜ MÜ OLDU?
  Geçtiğimiz hafta ABD’nin Irak’taki saldırılarına misilleme olarak, IŞİD tarafından öldürülen ABD’li gazeteci James Foley’in kardeşi Michael Foley de abisinin diğer rehineleri kurtarmak için gönüllü olabileceğini düşünüyor. Yahoo News’e konuşan Michael, ABD yönetimini de ağabeyini kurtarmak için yeterince çaba sarf etmemekle suçladı.

  Etiketler: militan
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı