Dünya Haberleri

DÜNYA

  İngiltere İran'ın denizcileri bırakmasından memnun

  Hürriyet Haber
  02.12.2009 - 12:01 | Son Güncelleme:

  Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı David Miliband, 5 vatandaşının serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, İran'ın yaklaşımını "memnuniyetle karşıladığını" söyledi.

  Miliband, Sky televizyonuna yaptığı açıklamada, vatandaşlarının İranlılar tarafından Basra Körfezi'nde seyahat ederken alıkonulması ve bugün serbest bırakılması konusuna değinirken, "İranlı yetkililerin bu olayın çözümlenmesine ilişkin profesyonel yaklaşımını memnuniyetle karşıladım" dedi.

  Konunun siyasi değil, bir konsolosluk işi olduğunu söylediğini kaydeden Miliband, sorunun hem bu 5 kişi, hem de aileleri için sona ermiş olmasından "büyük bir rahatlık ve memnuniyet duyduğunu" kaydetti.

  Vatandaşlarına alıkonuldukları sırada iyi davranıldığını söyleyen Miliband, vatandaşlarının halen yatlarıyla beraber Dubai'ye doğru gittiklerini belirtti.

  Bahreyn'den Dubai'ye 25 Kasımda yatlarıyla seyahat eden ve yat yarışlarına hazırlandıkları öğrenilen 5 Birleşik Krallık vatandaşı, yanlışlıkla İran'ın karasularına girmiş ve İran deniz kuvvetleri tarafından alıkonulmuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı