« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İngiltere favori

ERKEK Tenis Milli Takımımız Avrupa Takım Şampiyonası'nda Ukrayna'ya 2-1 mağlup oldu. Günün ilk tekler maçında Haluk AKKOYUN (TED) rakibine iki sette (6/3, 6/3) yenildi.

Engin KRATZER
SON GÜNCELLEME
Haluk rakibine nazaran daha iyi fizik ve tekniğe sahip. Ayrıca ondan daha yetenekli. Aklımıza hemen ‘‘Peki o zaman neden yenildi?’’ sorusu geliyor. Cevabı ise, ‘‘Maç EKSİKLİĞİ.’’ Maç eksikliği de güvensizlik yaratır. Zaten Türk tenisinin de en önemli eksiği bu. Takımımızın yaş ortalaması 22. Geleceğin Milli Takımı için uygun bir yaş ortalaması. Millilerimiz bu turnuvanın kamp dönemini 1 ay önce başlattı. Antrenör Muharrem ATAÇ yönetiminde her gün 2-3 saatlik antrenman yapıldı.

Turnuvanın favorisi İngiltere. İngiltere takımının 1 numarası Martin LEE. Martin solak ve dünya sıralamasında 117'nci.

Türkiye'nin maç kazanması zor, ancak imkansız değil. En iyisi maça gitmek, takımımızı desteklemek ve kaliteli tenis izlemek.

HAYAL GERÇEK OLDU

Avusturalya- Fransa Davis Kupası dünya grubu final karşılaşması geçtiğimiz hafta sonu Avusturalya'nın Melbourne şehrinde oynandı. Final öncesi tenis otoriteleri Avusturalya'yı kesin favor olarak görüyorlardı. Avusturalya'nın bir çok avantajı vardı: Avusturalya ev sahibi idi. Maç 1.500 kişilik Rod Laver Stadyumu'nda oynanacaktı. Avusturalya takımının bir numaralı oyuncusu Meyton HEWİTT ise en son turnuvada 2001 dünya şampiyonluğunu elde etmişti. Maçlar Avusturalya'lıların geleneksel çim sahası zeminde oynanacaktı. Ayrıca Avusturalya takımında dünyanın en iyi çift oyuncusu kabul edilen Todd WOODBRIDGE vardı. Bunun dışında Avusturalya bugüne kadar Fransa'ya karşı oynadığı Davis Cup karşılaşmalarında 10-3 üstünlüğü bulunmaktaydı.

Birinci gün oynanan teklerde eşitlik sağlandı. Seyirciler kilit maçı olan çiftler tenis maçına Todd WOODBRIDGE'nin oynamasını beklerken Avusturalya Davis Cup Antrenörü John FİTZGERALD Patrick RAFTER'i tercih etti. RAFTER maçta sakatlandı. Avusturalya çift maçını kaybetti. Genel sonuçta 1-2 geriye düştü. Meyton HEWİTT 3.tekler maçında Fransız rakibini yenerek eşitliği sağladı. Her şey şampiyonluğu tayin edecek son tekler maçına kalmıştı. RAFTER sakat olduğu için oynamadı. Fransız Nicolas ESCUDE Avusturalya'lıların yedek tenisçisi Wayne ARTHUR'u yenince büyük kupayı Fransa 9. kez kazanmış oldu. Avusturalya'lıların şampiyonluk rüyası da rüya olarak kaldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz