İngiltere’de Türk berbere taciz suçlaması

Birce BORA / LONDRA
16 Ağustos 2014 - 11:04Son Güncelleme : 16 Ağustos 2014 - 11:13

İngiltere’nin Bristol kentinde 33 yaşındaki Türk asıllı berber Sinan İnan’ın “masaj yapmayı” teklif ettiği 21 yaşındaki müşterisini göğüslerini avuçlayarak taciz ettiği iddia edildi.

İsminin basına açıklanmasını istemeyen müşteri konuyla ilgili Bristol Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada İnan’ın sahibi olduğu Elite Men's Barber Shop’a saçını kestirip fön çektirmek için gittiğini söyledi.

İnan’ın kendisine “yakın gelecekte bir masaj salonu açmayı planladığını” söyleyip, masaj yapma teklifinde bulunduğunu anlatan kadın “ Masaja önce omuzlarımdan başladı ancak sonra giderek aşağı inen elleri sütyenimin içine kadar girdi. Elleri aşşağı inerken bu durumun biraz garip olduğunu düşünüyordum ama sütyenimin içine kadar girince bir sınırın geçildiğini fark ettim. Şok oldum” dedi.

Müşteri, aslında masaj yaptırmayı başından beri istemediğini ancak “Kaba görünmemek için” kuaförün teklifini kabul etmek zorunda kaldığını belirtti.

Mahkeme sırasında jüriye, tartışmalı masaj sırasında dükkanın güvenlik kameraları tarafından çekilmiş görüntüler de izletildi. Video kayıtları İnan’ın ellerinini önce kadının omuzları ve boynunda hareket ettirdiğini, daha sonra ise bluzunun içine soktuğunu ortaya koydu.

MESAJDAN MEMNUNDU

Mahkemede Türkçe tercüman aracılığı ile ifade veren İnan ise suçlamaları reddeti ve müşterisinin masajdan memnun kaldığını söyledi.

İnan “O çok mutluydu. Masaj yaptırmak insanların endorfin hormonları salgılamasına ve mutlu olmasına yol açar. Masaj sırasında şoka girmek yerine girdiğiniz şoktan çıkarsınız” dedi.

Kuaför sözlerine “ O masajı sonlandırmamı istemedi. Masajdan rahatsız olduğuna dair de hiç bir belirti göstermedi” diyerek devam etti.

Dava devam ediyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı