İngiltere bu yasağı konuşuyor

Hürriyet Haber
20.07.2015 - 11:10 | Son Güncelleme: 20.07.2015 - 13:40

İngiltere’de tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği adreslerden biri olan Brighton’da yerel yönetim sahillerde sigara içilmesini yasaklamaya hazırlanıyor.

Yeşil Parti yönetiminde olan Brighton ve Hoce City Belediyesi şehirdeki 42 çocuk parkında uygulanan sigara içme yasağını sahilleri ve parkları da içerecek şekilde genişletmeyi planladıklarını açıkladı. Belediye yetkilileri sigara içmenin şehirdeki erken ölümlerin başlıca nedeni olduğunu ve bu yeni yasakla çocukları sigara dumanından korumayı amaçladıklarını dile getirdi.

Belediye yetkilileri konuyla ilgili raporun şu anda ilgili komisyonlar tarafından incelendiğini ve onaylanması durumunda gelecek 12 hafta boyunca bu projenin halkın görüşüne sunulacağını belirtti.

Brighton’da yaşayan ailelerin çoğu projeye tam destek verirken, sigara içenlerin özgürlüklerini savunan Forest isimli derneğin sözcüsü Simon Clark konu ile ilgili İngiliz basınına yaptığı açıklamada “Böyle bir yasağın kişisel özgürlükleri tehdit edeceğini” söyledi.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı