Dünya Haberleri

  İngiltere beş yaşındaki Ashya'yı arıyor

  Gonca YAĞCI – LONDRA (DHA)
  01.09.2014 - 01:10 | Son Güncelleme:

  İngiltere, tedavi gördüğü hastaneden anne ve babası tarafından kaçırılan beş yaşındaki Ashya için alarma geçti.

  Beyninde bulunan tümör nedeniyle İngiltere'nin Southampton kentindeki hastanede tedavi altından tutulan beş yaşındaki Ashya King, dün annesi 45 yaşındaki Nahgemeh King ve babası 51 yaşındaki Brett King tarafından hastaneden kaçırıldı.

  İngiltere beş yaşındaki Ashyayı arıyor

  Southampton Hastanesi yetkilileri, Ashya'nın ciddi bir beyin ameliyatının ardından tedavi gördüğünü, konuşamadığını ve yürüyemediğini, çocuğun hayati riskinin bulunduğunu ve en kısa süre içinde tıbbi müdahalenin gerektiğini belirtti.

  Diğer yandan King ailesinin bir yakını Ashya'nın anne babasının çocukları için artık bir umut kalmayınca onu kaçırdıklarını ileri sürdü. Katie Fletcher, Ashya'nın kaçırıldığı bölgedeki polis karakolu olan Hampshire Karakolu'nun Facebook sayfasına ''Ben Ashya'nın annesinin arkadaşıyım, Brett ve Nahgemeh çocuklarına İngiltere'de artık hiçbir şey yapılamayacağını düşündükleri için onu yurt dışında tedavi etmek istiyorlar. Lütfen onları yargılamayın. Gerçekten iyi bir aile ve onların bunu oğullarına yardım etmek için yaptıklarına inanıyorum'' diye yazdı.

  İngiltere beş yaşındaki Ashyayı arıyor

  İngiltere polisi Ashya'nın en son Southampton'dan Fransa'ya giden feribotta görüldüğünü ve büyük olasılıkla İspanya'da olduğunu tahmin ediyor.

  Etiketler: hastane , çocuk
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı