Dünya Haberleri

DÜNYA

  İngiltere Başbakanı Cameron gözyaşlarını tutamadı

  AA
  29 Eylül 2014 - 15:35Son Güncelleme : 29 Eylül 2014 - 15:41

  İngiltere Başbakanı David Cameron, eski Dışişleri Bakanı William Hague'in konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

  Koalisyon hükümetinin büyük ortağı Muhafazakar Parti'nin Birmingham şehrinde yapılan yıllık kongresinde veda konuşması yapan Hague, "Geçen 9 yıl boyunca her gün çalıştığı Cameron'ın, tüm olumsuzluklara karşın ekonomiyi düzeltmek için sabırla ve sakinlikle hareket ettiğini" dile getirdi.

  İngiltere Başbakanı Cameron gözyaşlarını tutamadı

  Hague, "Gelecek yedi ay içinde hükümetteki görevimden ayrılırken, Cameron'ın bitmez tükenmez sabrını, azmini ve başarısını saygıyla selamlıyorum" diyerek, Cameron'ın gelecek yılki genel seçimi de kazanmayı hak ettiğini ifade etti. William Hague'in konuşması sırasında dinleyiciler arasında bulunan Başbakan Cameron'ın duygulu anlar yaşaması ve gözyaşlarını tutamaması dikkati çekti.

  53 yaşındaki Hague, temmuz ayında, dört yıl boyunca sürdürdüğü Dışişleri Bakanlığı görevinden ayrılmıştı. Hague, gelecek yıl mayıs ayında yapılacak genel seçimde milletvekili adayı olmayacak. 26 yıl boyunca Muhafazakar Parti'de milletvekilliği yapan Hague, 1997-2001 yıllarında da dönemin muhalefet partisi olan Muhafazakarların genel başkanlığını yürütmüştü.

  İngiltere Başbakanı Cameron gözyaşlarını tutamadı

  Birleşik Krallık'ta genel seçim, 7 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı