İngiltere AB’de kalsın kampanyası başladı

Birce BORA/LONDRA
13.10.2015 - 11:51 | Son Güncelleme:

Önümüzdeki yıllarda Avrupa Birliği üyeliği konusunda belirleyici bir referandum düzenlemeyi planlayan İngiltere’de ülkenin birlikten ayrılmaması gerektiğini düşünenler kampanya çalışmalarına başladı.

“Britanya Avrupa’da daha güçlü” isimli grup,  kampanya çalışmaları kapsamında İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkması durumunda ciddi güvenlik riskleri ile karşı karşıya kalacağını, ekonomik bir çıkmaza gireceğini ve güç kaybedeceğini söyledi.

Kampanya’nın başlangıcı şerefine Londra Brick Lane’de  düzenlenen toplantıda konuşan Emniyet eski müdürü Sir Hugh Orde, ülkenin Avrupa Birliği’nden çıkmasının ciddi bir güvenlik riski oluşturduğunu çünkü ülkenin Avrupa Yakalama Emri ve AB İstihbarat Veri Bankaları’ndan da yararlanamayacağı anlamına geleceğini söyledi ve bu konudaki uyarılarının “felaket tellallığı” olarak yorumlanmaması gerektiğini belirtti.

İngiltere’nin AB’de kalması için yürütülen kampanyanın liderliğini üstlenen Marks and Spencer mağazaları yöneticisi Stuart Boss da ülkenin AB’den çıkmasını isteyenlerin Britanya’nın refahını riske atmakta olduğunu dile getirdi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı