Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İngilizlerin utanç davası

  Alpaslan DÜVEN - LONDRA / DHA
  13 Mayıs 2011 - 16:20Son Güncelleme : 13 Mayıs 2011 - 17:46

  İngiliz ordusunun elit birimi olan SAS'ın (Special Air Service-Özel Hava Servisi) Afganistan ve Irak'taki birliğinde görevli bir onbaşı, aralarında 6 yaşında bir kız çocuğunun da bulunduğu 12 farklı tecavüz suçlamasından yargılanıyor.

  Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, ülkenin West Midlands bölgesindeki Walsall kasabasında yaşayan onbaşı Ian Tuckley'ın, Afganistan ve Irak'ta görev yaptığı 1997- 2010 tarihleri arasında, yaşları 6 ile 17 arasında değişen 12 küçük kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia ediliyor.

  31 CİNSEL SALDIRI SUÇUNDAN YARGILANIYOR

  Hakkındaki' tecavüz' ve 'cinsel saldırı' suçlamaları nedeniyle Kraliyet Ordusu Askeri Polisi tarafından gözaltına alınan ve halen tutuklu bulunan 31 yaşındaki köpek eğiticisi Tuckley'ın, 31 cinsel saldırı suçu işlediği tahmin ediliyor.

  Birleşik Krallık'da çeşitli hizmetlerde bulunan Tuckley'ın, Mumbai benzeri terör saldırılarına karşı özel eğitim aldığı öğrenildi. Tuckley'ın Afganistan'da 5 yıl görev yaptığı kaydedildi.

  Yargılanmasına Worcester Kraliyet Mahkemesi'nde devam edilen Tuckley'in kimliği ve dava ile delillerin 'ulusal güvenliği' tehdit ettiği gerekçesiyle gizli tutuluyordu.

  Ancak mahkeme hakimi, dava ile delillerin açıklanmasının 'ulusal güvenliği' tehdit edebileceği yönündeki endişeleri dikkate almayarak,sanığın kimliğini ve mahkeme konusunun basın üyelerince açıklanmasını ya da yorumlanmasını yasaklayan mahkeme kararı kaldırdı.

  ENİŞTESİ DE 24 CİNSEL SUÇTAN YARGILANIYOR

  SAS komadosu Tuckley'ın eniştesi Martin Finney hakkındaki iddialar da tüyler ürpertici. Yaşından küçük bir kıza tecavüz suçlanan 40 yaşındaki Finney, 24 çeşitli cinsel saldırı suçundan hakim karşısına çıkarılmayı bekliyor.

  St John Ambulans Servisi'nin eski sağlık görevlisi Finney'in, kurbanlarını 'nitröz oksit' ya da 'gülme gazı' kullanarak etkisiz hale getirdiği de iddialar arasında. Bu gazların kurbanları bir kaç saniye içinde etkisiz hale getirdiği belirtiliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı