« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İngilizlerde isyan sona erdi

İngiltere Milli Takımı'nın tam kadro olarak Türkiye'ye seyahat etme ve Cumartesi günü İstanbul'da sahaya çıkma kararı aldığı açıklandı. İngiliz futbolcular Türkiye maçını boykot edebileceklerini açıklamışlardı.
 Görüşleriniz için tıklayın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'nun St. Albans'taki tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Federasyon Başkanı Mark Palios, zor bir 2 günlük dönem geçirdiklerini, Milli Takım oyuncularının takım arkadaşları Rio Ferdinand'ın durumu nedeniyle böyle bir kararsızlık geçirdiklerini bildirdi.

Ferdinand'ın İngiltere için önemli bir futbolcu olduğunu belirten Palios, günlerdir toplantılar yaptıklarını ve sorunu çözmeye çalıştıklarını belirtti.

Milli Takım oyuncularına, ''ülkelerine karşı gösterdikleri sorumluluk ve saygı'' için teşekkür eden Palios, ''Buna karşılık biz de onları iyi dinledik ve sorunlarını not ettik. Bazı konularda işleyişin yeniden gözden geçirilmesi ve en iyi sistemin bulunmasına çalışacağız'' dedi.

Palios Rio Ferdinand'ın durumunun açıklanması konusunda kendilerine yöneltilen ''kişiye ait gizliliğin'' çiğnenmesi suçlamalarını da reddederken, süreç boyunca en uygun yolu izlediklerini savundu.

Toplantıda konuşan Teknik Direktör Sven-Goran Eriksson da, her şeyin maç gününden önce halledilmiş olmasından mutluluk duyduğunu bildirdi. Türkiye maçına hazırlık döneminin bütün hazırlık dönemlerinden farklı geliştiğini belirten Eriksson, ''Daha futbolu konuşmaya başlamış değiliz'' dedi.

Cumartesi gününe kadar önlerinde iki günün bulunduğunu kaydeden  Eriksson, bu iki gün boyunca bütün dikkatlerini yüzde yüz Türkiye'de oynayacakları maç üzerinde yoğunlaştıracaklarını vurguladı.

İngiltere Milli Takımı adına yapılan yazılı açıklamada ise futbolcular, Futbol Federasyonu'nu, kendilerini yüzüstü bırakmakla suçladılar. Ferdinand'ın haksız bir uygulamaya tabi tutulduğunu, özel durumuyla ilgili gizlilik kurallarının çiğnendiğini ve bu sporcuya savunma hakkı bile tanınmadığını savunan Milli Takım oyuncuları, buna rağmen ülkelerine, teknik direktörlerine ve bu maçı bekleyen taraftarlarına saygıları nedeniyle sahaya çıkacaklarını bildirdiler.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz