Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İngilizler bize benzedi

Gül’den mektup var : Serdar Bey, merhaba, sizi bir süredir ihmal ettim biliyorum. Size buradaki (Londra’dan yazıyor Gül) sıcaklarla ilgili kısa bir gözlem sunuyorum. İngiltere’de yüzyılın sıcakları burayı Türkiye'ye benzetti. Nasıl mı?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bir kere o güzelim yemyesil parklar, hani her gördüğümüzde niye biz bu kalitede çim ekmiyoruz be kardeşim diye hayıflandığımız çimler, sıcaktan ve yeterli su görmediği için sapsarı oldu. Tıpkı bizim üzerinde top oynana oynana kelleşmiş boş arsalara döndü. Naber?

Bu arada Trafık Canavarı İngiltere'ye misafir geldi. İşte sıcak böyle yaparmış adamı dedirtircesine insanların karakterleri birdenbire değişmeye başladı. Buyur sen geç, hayır önce sen lütfen şeklinde yaşayan kibar ve nazik İngilizler “Önce ben geçeceğim! Hayır önce ben!..” hareketleri çekmeye başladı, inanmayacaksınız ama korna çalanlar bile türedi. (Bildiğiniz gibi burada korna çalmak yasak.)

22 derece sıcağı gördüler mi, bikinilerini giyip serilen İngilizler, 30-35 derece sıcaklıklarda ne yapacaklarını şaşırdılar ve parkları plaj haline getirdiler. Öğle tatilini şehrin göbeğinde soyunarak, minicik bikinileriyle tek başlarına güneşlenerek geçiren sarışınlar, gözüme ilk çarpanlardandı; tek eksik karşılarında beyaz donlarıyla yüzüstü yatarak onları dikizleyen gençlerdi. İngiliz gençleri çok şey kaçırdıklarının farkında değiller! (Gül, İngiltere’de Türk de mi yok?)

Geçen gün, Liverpool'un en merkezi ve en güzel parklarından biri olan St.John's Garden'da bir de ne göreyim? Bir duman… Bir aile çoluk çocuk piknik yapıyor ve bir erkek mangalı yelliyor, yakmaya çalışıyor. Hayır hayır Türk'e benzer halleri de yoktu. Sizi gidi şanslılar sizi, dedim içimden, şimdi buracıkta bir Mine Kırkkanat'ınız olacaktı da gorecektiniz gününüzü!...

Çok sevgiler,

Gül Turner / Liverpool


<ı style="mso-bidi-font-style: normal">(Not: Sevgili Gül, ‘Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak’ misali, bir gün her Avrupalı Türk olacak. İngiltere’yi ağır ağır kendimize benzetiyoruz desene! Serdar)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler