Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İngilizler beni 7 kez istedi

Siyah beyazlıların Hırvat hocası, “Bana teklif yapan İngiliz kulüplerinin adını açıklamam doğru olmaz. Şu an Türkiye’deyim ve hayatımdan memnunum” dedi.

Faruk ZABCI / DHA
SON GÜNCELLEME

ŞAMPİYONLAR Ligi play-off turunda yarın sahasında Arsenal’i konuk edecek Beşiktaş’ın teknik direktörü Slaven Bilic maç öncesinde İngiliz basınına konuştu. 20 yıldır Arsene Wenger’in takımlarını izlediğini belirten Bilic, “Arsenal istediğimiz son takımdı. Ama Arsenal’i yenersek bu bir mucize olmayacak ve CNN’de manşete de çıkmayacak” diye konuştu.
Hırvat teknik adam, Beşiktaş olarak kaybedecek bir şeylerinin olmadığını söyledi. Bilic otoriteler tarafından maçın favorisinin Arsenal olarak kabul edildiğini ama felsefesinde ‘Nasılsa kaybedeceğiz’ şeklinde bir düşünceye yer olmadığını dile getirerek maç için iddiasını ortaya koydu.

‘İNGİLTERE FUTBOLUNU SEVİYORUM’

TÜRKİYE’den ayrıldıktan sonra Premier Lig’de çalışmak istediğini de dile getiren Bilic, İngiliz futbolunu sevdiğini ve daha önce 7 kez İngiliz takımlarından teklif aldığını ama isimlerini açıklamasının doğru olmayacağını belirtti. Şu anda Türkiye’de ve Beşiktaş’ta olmaktan da çok mutlu olduğunu anlatan Hırvat çalıştırıcı, “İngiltere’de çalışma isteğim önümüzdeki dönemlere ait” şeklinde konuştu.
Arsenal ile Beşiktaş arasında ekonomik anlamda farklar olduğuna dikkat çeken Bilic düşüncelerini, “Arsenal, Sanchez’e 35 milyon sterlin verip alıyor. Biz en çok parayı Demba Ba’ya verdik. En büyük kozumuz Ba olacak” diye ifade etti.


“Arsenal’i bitir diyorlar”

TÜRKİYE’deki taraftar profiline de değinen Slaven Bilic, “15 milyon taraftarımız var ve beklentileri her zaman çok yüksek. Beni yolda gördüklerinde ‘Arsenal’i bitir’ diyorlar. Bu ben de baskı yaratmıyor. Ben bunu seviyorum. Favoriyi yenmek bir mucize değil. Futbol hayatımda favori olamayan takımların favoriyi yendiği çok maç gördüm ve oynadım” ifadesini kullandı.


Türklere önyargı var

Bilic, “Türk taraftarlara önyargı var. Düşmanca ve korkutucular ama sizi yemek istemiyorlar!” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz