« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İngiliz yıldıza Ada basınından sert sözler

Anton Ferdinand'ın açtığı ırkçılık davasında suçlu bulunan John Terry gündemdeki yerini koruyor.

KORAY DURKAL
SON GÜNCELLEME

Terry ile ilgili iddialar üzerine açılan davada, Westminster Mahkemesi Temmuz ayında Chelseali futbolcunun suçsuz olduğuna hükmetmişti. Ferdinand, iki sezondur maç öncesindeki seremonilerde Terry'nin elini sıkmayı reddediyordu. Terry, pazar günü federasyonu eleştirerek milli takımı bıraktığını açıklamıştı.

Ancak İngiltere Futbol Federasyonu mahkemenin tersi yönünde karar aldı ve futbolcunun suçlu bulunduğuna hükmetti. Federasyon başarılı futbolcuya 4 maç ve 220.000 pound ceza verirken, gazeteler birbirinden ağır başlıklarla Terry’i adeta bombardıman yağmuruna tuttu.

İngiliz basınında ilk sayfaları süsleyen Terry için en çarpıcı başlık Independent gazetesinden geldi. Gazete milli futbolcu için, “Kaptan, lider, efsane ve ırkçı” başlığını kullanırken, Terry’nin bu saatten sonra çıkıp yapabileceği tek şeyin özür dilemek olduğunu ifade etti.

The Guardian gazetesi, “Irkçılık Terry için artık bir kara leke. Tıpkı bir kenenin köpeğe yapışması gibi” benzetmesiyle sayfalarına taşırken, başarılı futbolcunun şöhretinin onarılamaz bir hasara dönüştüğünü yazdı.

Daily Telegraph ise “Terry rol model olmaya devam etmek istiyorsa çıkıp üzgün olduğunu söylemeli” yorumunu kullanırken, Luis Suarez’e verilen 8 maçlık cezanın bir benzerinin de Terry’e verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler