Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İngiliz turistin ateş gösterisinde ölümü manşetlere taşındı

  ANKA
  03.08.2006 - 13:02 | Son Güncelleme: 03.08.2006 - 13:02

  İngiliz turist Eden Galvani'nin Didim-Altınkum'da tatil yaparken ateş gösterisi sırasında yanarak yaşamını yitirmesine İngiliz basınında geniş yer verdi. The Sun kazayı "6 yaşındaki İngiliz kız diri diri yandı" başlığıyla duyurdu.

  Tatillerini geçirdikleri Aydın'ın Didim ilçesinde kaldıklar otelde yapılan ateş gösterisi sırasında meydana gelen kazada 6 yaşındaki İngiliz Eden Galvani'nin yaşamını yitirmesi İngiltere'de manşetlere çıktı.

  İngiliz tabloid gazetesi Daily Mirror olayı manşetten "6 Yaşındaki kız ateş yutma dehşetinde öldü" başlığıyla verirken, İngiltere'nin en çok satan tabloid gazetesi The Sun da "6 yaşındaki İngiliz kız diri diri yandı" başlığını kullandı. Haberde Galvani'nin "annesinin ve diğer turistlerin gözleri önünde alevlerle sarıldığı" ifade edildi.

  Olayda üç İngiliz çocuğun ve bazı yetişkinlerin de yaralandığını belirten gazete, alev gösterisini yapan Tahir Akalın'ın lisansının olmadığına dikkat çekti.

  Daily Mail gazetesi kazanın kesin nedenin henüz belli olmadığını belirtirken, Independent gazetesi, bir İngiliz Dışişleri Bakanlığı yetkilisinin, Türkiye'de bulunan İngiliz yetkililerinin konu ile ilgilendiğini söylediğini belirtti.

  Times gazetesi de görgü tanıklarının kazayı "bir bomba patlaması gibiydi. İnsanlar acı ve korkuyla bağırıyordu" şeklinde anlattığını aktardı.

  Guardian gazetesi de otelin yöneticisi Kamil Koyun'un polis tarafından gözaltına alındığını, gösteriyi yapan Kamil Koyun'un tedavisinin ardından sorgulanacağını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı