« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İngiliz taraftarlar şaştı kaldı

İnönü Stadı'nda dün müthiş bir coşku vardı. Tribünleri dolduran Beşiktaşlılar, 90 dakika susmadı. İngilizler bakakaldı, Kartal ise 12. adamının da desteğiyle adeta kanatlandı.

Haber: İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş - Liverpool maçının fotoğrafları için tıklayın

Yazarlar Liverpool zaferini yorumladı

Siyah-beyazlı taraftarlar, Liverpool zaferi öncesi takımlarını motive etmek için görev yerlerini aldılar, başlangıç düdüğünden bitime kadar ise adeta susmadılar. İngilizler, tribünlerin büyük coşkusu karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken, Kartal 12. adamının da desteğiyle galibiyete ulaştı.

Siyah-beyazlı taraftarlar, son dönemde yaşanan terör olaylarını unutmadı, açtıkları pankartlar ve tezahüratlarla protestolarını gösterdi. Maçın başlamasına kısa bir süre kala kapalı tribünde, tribünün tamamını kaplayan Türk bayrağıyla birlikte "Şehitler ölmez vatan bölünmez" yazılı pankart açıldı. Daha sonra taraftarların isteğiyle statta şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından da taraftarlar hep birlikte "Kahrolsun PKK" diye tempo tuttu. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıp, 10. Yıl Marşı’nı hep birlikte söyleyen taraftarlar, Türk bayraklarıyla stadı kırmızı-beyaza boyadı.

Sahaya ısınmak için çıkan futbolculara, "Şehitler için bu maçı alın" tezahüratı yapan taraftarların açtıkları pankartlar ise şöyle: "Hepimiz kardeşiz", "Yurtta sulh, cihanda sulh" "Hepimiz Mustafa Kemal'iz"...

Maç öncesi gerginlik yaşayan Türk ve İngiliz taraftarlar arasında maç sonunda ise dostluk gösterisi vardı. İki takım taraftarları forma ve atkı değiştirirken ortaya ilginç diyaloğlar çıktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz