ANKARA HABERLERİ

İngiliz Ressam Ned Pamphilon, Anıtkabir'de tuvalinin başına geçti

DHA
25.04.2017 - 15:44Son Güncelleme :
DHA

Adem YAZICI/ANKARA, (DHA)- İSTANBUL'a, bu şehri anlamlandıran İstanbul Boğazı'na ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğu hayranlık ile sanat çalışmalarını Türkiye ve İngiltere'de sürüdren İngiliz Ressam Ned Pamphilon; 23 Nisan etkinliği kapsamında üçüncü kez ve binlerce küçük Ressam ile birlikte Anıtkabir'de tuvalinin başına geçti. 
BÜTÜN ÜMİDİN GENÇLİKTEDİR' KOMPOZİSYONU BOYANDI
İngiliz Ressam Ned Pamphilon, beraberindeki bin çocuk ve aileleri ile birlikte 'Küçük Ressamlar Anıtkabir'de' projesi ile üçüncü kez Anıtkabir'de tuvalinin başında yerini aldı. 
Ankara'da kar yağışı ve soğuk havaya rağmen Anıtkabir'e akın eden Küçük Ressamlar, ebeveynleri ile birlikte 12.30-17.30 saatleri arasında başarılı bir sanat çalışmasına imza attı. Bu sene gerçekleştirilen etkinlikte bin küçük ressam ve aileleri katıldı. Gerçekleştirilen çalışma ile Ned Pamphilon tarafından Anıtkabir'de tamamlanan 2mx2m akrilik boya 'Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur' tablosu ile katılan Küçük Ressamların El İzleri ve Kalp Boyamalarıyla oluşturulan Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz sözü 'Bütün Ümidim Gençliktedir' kompozisyonu boyandı. 
Ned Pamphilon'un sanat çalışmalarını yöneten İstanbul1881 markasının Genel Müdürü Alp Armutlu da yaptığı açıklamada, "İstanbul ve Mustafa Kemal'e büyük bir sevgi ve saygı ile farklı açılardan bakabilmeyi başaran Ned'in projelerini desteklemek ve yürütmek bizlere büyük mutluluk veriyor. Ned Pamphilon ve Küçük Ressamlar Anıtkabir'de projesi her yıl daha kalabalık ve daha büyük bir coşku ile düzenleniyor, kar yağışı ve soğuk havaya rağmen bizleri Anıtkabir'de yalnız bırakmayan tüm küçük ressamlara ve ailelerine gönülden teşekkür ediyoruz" dedi.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İngiliz Ressam Ned Pamphilon, Anıtkabir'de tuvalinin başına geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İngiliz Ressam Ned Pamphilon, Anıtkabir'de tuvalinin başına geçti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı