Dünya Haberleri

  İngiliz polisi üç genç kızı aramak için Türkiye’ye geldi

  Gonca YAĞCI – LONDRA (DHA)-
  23.02.2015 - 14:22 | Son Güncelleme:

  IŞİD’e katılmak için Suriye’ye gitmelerinden endişe edilen ve geçtiğimiz hafta Türkiye’ye vardıkları tespit edilen üç genç kızı için İngiltere’den bir grup polis Türkiye’ye geldi.

  İngiliz basını Suriye’ye gitmek için Londra’daki evlerinden ayrıldıkları düşünülen kızların nerede olduğunu tespit etmek için İngiliz polislerin Türkiye’ye geldiklerini aktardı.

  15 yaşındaki Shamima Begum ile Amira Abase ve 16 yaşındaki Kadiza Sultana geçtiğimiz salı Londra’daki evlerinden ayrılıp Gatwick Havalimanı’ndan THY’ye ait bir uçakla İstanbul’a varmışlardı.

  İngiliz polisi üç genç kızı aramak için Türkiye’ye geldi

  İngiliz Emniyet Teşkilatı Scotland Yard Türkiye’ye gitmek için görevlendirilen polislerin görevi hakkında detaylı bilgi vermezken polis sözcüsü, Türk yetkililerle çok yakından çalıştıklarını söyledi.

  İngiliz Daily Telegraph gazetesi ise Türk istihbarat servisi yetkililerinin üç genç kızın şimdiye kadar Suriye’deki IŞİD sınırına geçmiş olabileceğini söylediğini iddia etti.

  BBC’ye konuşan Shamima’nın kız kardeşi Renu Begum, kız kardeşinin Suriye’ye giderek aynı okulda arkadaş olan ve geçtiğimiz aralık ayında Suriye’ye giden kız arkadaşıyla birlikte geri dönmelerini umut ettiğini söyledi.

  Etiketler: İngiliz polisi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı