Ege Haberleri

EGE

  İngiliz piyanist Gümüşlük’te sahne aldı

  BODRUM (Muğla), (DHA)
  29.07.2015 - 01:14 | Son Güncelleme: 27.07.2015 - 12:54

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde bu yıl 12’incisi düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde, İngiltere’nin sevilen piyanistlerinden Martin Roscoe sahne aldı.

  DenizBank ana sponsorluğunda devam eden 12’nci Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, İngiliz Martin Roscoe’yi konuk etti. Mozart, Schumann, Beethoven ve Schubert’ten eserler sunan İngiliz piyanist Roscoe, iki saat sahnede kaldı. Yaklaşık 500 klasik müzik tutkunu, Roscoe’yi ayakta alkışladı.

  Birleşik Krallık’ta klasik müziğe yön veren orkestraların çoğuyla sıklıkla sahne alan Martin Roscoe, konsere Wolfgang Amadeus Mozart’ın, ’Fantasie re minör, K.397’ adlı eseriyle başladı. Ardından Robert Schumann’ın ’Kinderszenen Op.15’ adlı eserini yorumlayarak büyük alkış aldı. İngiliz piyanist Roscoe, gecenin ilk yarısını Ludwig van Beethoven’ın ’Sonat D minör, Op.10/1’ adlı eserden ’Allegro molto e con brio - Adagio molto - Finale: Prestissimo’ adlı bölümleri seslendirerek sonlandırdı. Gecenin ikinci yarısına Franz Schubert’in ’Sonat G majör, D894’ adlı eserinden ’Molto moderato e cantabile - Andante - Menuetto: Allegro moderato - Trio - Allegretto’ başlıklı bölümleriyle başlayan Roscoe, konserin sonunda izleyicilerin ısrarlı alkışlarıyla sahneye dönüp bis yaparak geceyi sonlandırdı.

  BODRUM’U SEVDİ

  Konser öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Martin Roscoe, Bodrum’a ilk defa geldiğini ve beğendiğini belirtti. Festival ekibini çok samimi ve arkadaş canlısı bulduğunu belirten Roscoe, "Çok başarılı ve benzersiz bir festival organizasyonu, her şey mükemmel, çok güzel hatıralarla ayrılacağım" dedi. Gümüşlük Festival Akademisi ile ilgili de düşüncelerini dile getiren Roscoe, "Çok yüksek standartlarda bir okul, öğrenciler ise mükemmel" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı