Dünya Haberleri

DÜNYA

  İngiliz partisi UKIP’te taciz skandalı

  Birce BORA / LONDRA
  09 Aralık 2014 - 12:30Son Güncelleme : 09 Aralık 2014 - 14:12

  İngiltere’nin AB ve göç karşıtı aşırı sağcı partisi UKIP’in en en ünlü yüzlerinden Natasha Bolter (35), cinsel tacize uğradığı gerekçesi ile partiden istifa ettiğini açıkladı.

  South Basildon bölgesinden milletvekili adayı olması beklenen Bolter, partinin milletvekili adaylarını seçmekten sorumlu olan UKIP Genel Sekreteri Roger Bird’ün Londra’daki bir klüpte onu taciz ettiğini söyledi.

  Bird ile milletvekilli adaylığını konuşmak için bir araya geldiğini söyleyen Bolter konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “Bird görüşmeye akşam özel bir klüpte devam etmek istediğini söyledi. Ben çok heyecanlı olduğum için beni rahatlatmak istediğini varsayarak bu teklifi kabul ettim. Ancak klübe gittiğimizde bir siyasetçi olarak neler önerdiğimle hiç ilgilenmediğini fark ettim. Beni klübün bilardo odasına götürdü ve beni çok çekici bulduğunu söyleyip o gece onunla ede dönmek isteyip istemediğmi sordu” dedi.

  İngiliz partisi UKIP’te taciz skandalı

  Bolter, Bird'ün buluşmalarından önce "kot giymesinden hoşlanmadığı için" ona 169 sterlinlik Ted Baker marka bir elbise aldığını da söyledi ve bu hareketten de çok rahatsız olduğunu belirtti.

  UKIP iddialar üzerine Roger Bird’ü görevden uzaklaştırdıklarını açıklarken, Bird taciz iddialarını reddetti ve “Bolter ile bir ilişki yaşadığını” söyledi.

  Bolter ise 41 yaşındaki siyasetçi ile aralarında duygusal ya da cinsel hiçbir ilişki olmadığı konusunda ısrar etti.

  Bolter partide yaşadığı tek problemin Bird olmadığını, sürekli başka üyelerin de ırkçı ve seksit yorumlarına maruz kaldığını da söyledi. Genç siyasetçi bir keresinde parti üyelerinden birinin ona “Tek işinin güzel görünüp partiye oy kazandırmak olduğunu” söylediğini de dile getirdi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı