Dünya Haberleri

  İngiliz öğretmenin suçüstü görüntüleri ortaya çıkınca…

  Hürriyet Haber
  29.09.2015 - 01:07 | Son Güncelleme:

  İNGİLTERE’nin Bury kentinde 2012 yılında 14 yaşındaki bir öğrencisi ile cinsel ilişki yaşadığı yönündeki iddialar nedeniyle tutuklanan ancak konuyla ilgili yeterli kanıt bulunamayınca serbest bırakılan evli ve iki çocuk babası drama öğretmeni Marc Richardson, bu kez suçüstü yakalandı.

  Richardson'ın söz konusu öğrenci ile birlikte okulun tiyatro sahnesinin altındaki ufak boş alandan çıkarken görüldüğü güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkınca, 34 yaşındaki öğretmen işinden olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

  Ulusal Eğitim ve Liderlik Koleji’nden yetkililer (NTLC) kamera kayıtlarını inceledikten sonra genç öğretmenin öğrenciyle cinsel içerikli ilişki yaşamaktan suçlu olduğuna karar verdiklerini söyledi. Richardson’ın görevinden uzaklaştırılacağı ve Eğitim Bakanlığı’na yapılacak başvurunun ardından gelecekte bir başka eğitim kurumunda görev yapmasının da engelleneceği belirtildi. Richardson, tiyatro sahnesinin altında görüştüğü öğrenci ile ise cinsel bir ilişkisinin olmadığını iddia etti.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı