İngiliz milyonerin yargılanmasına başlandı

Birce BORA / LONDRA
02 Aralık 2014 - 12:24Son Güncelleme : 02 Aralık 2014 - 12:49

Polonya asıllı sevgilisi Kinga Legg’i Paris’teki bir otel odasında vahşice öldürdüğü iddia edilen İngiliz milyoner Ian Griffin’in yargılanmasına başlandı.

2009 yılında Legg’in kanlar içindeki cesedi Bristol Oteli’ndeki lüks bir suitin küvetinde bulunmuş, Griffin’in ise kız arkadaşının ölümünden sonra kapısına “Rahatsız etmeyin” kartı astığı otel odasını terk edip Porsche 911 model spor otomobiliyle Londra’ya kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Olaydan 5 gün sonra Macclesfield bölgesindeki ormanlık arazide bir çadırın içinde yaşarken bulunup tutuklanan Griffin 2011 yılında Fransa’ya iade edilmiş, ancak geçen yıl kefaletle serbest bırakılmıştı.

45 yaşındaki Griffin Paris’te çıktığı mahkemede cinayet suçlamalarını reddetti ve Legg’in “kaza sonucu” öldüğünü iddia etti.

Savcılık ise Legg’in ölümünden önce bir çok arkadaşına “Eğer ölürsem” diye başlayan telefon mesajları yolladığını ve Griffin’den korktuğunu belirttiğini açıkladı.

Suçlu bulunması durumunda 30 yıl hapis cezası alabilecek olan Griffin’e mahkemede, Legg’in ölümünden önce de bir süre ilişki yaşadığı yeni nişanlısı Tracy Baker eşlik etti.

Dava devam ediyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı