« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İngiliz Milli Takımında isyan

İngiltere Futbol Federasyonu, İngiliz Milli Futbol Takımı'nın yarın Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Futbolcular, Ferdinand'ın kadroya alınmayışını gerekçe göstererek Türkiye maçını boykot kararı alacaklarını açıklamışlardı.
 Görüşleriniz için tıklayın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İngiltere Futbol Federasyonu Direktörü Paul Barber, İngiliz Milli Futbol Takımı oyuncularının yarın Türkiye'ye geleceklerini açıkladı.

FUTBOLCULAR FEDERASYON'LA GÖRÜŞTÜ

İngiltere Milli Takımı'nın kıdemli futbolcularıyla üst üste toplantılar yaptıklarını, bu toplantılar sırasında Türkiye'ye gitmeme görüşünün de bir seçenek olarak ortaya çıktığını belirten Barber, bunun dışında Milli Takım kampında morallerin yüksek olduğunu savundu.

Futbol Federasyonu'nun Rio Ferdinand'ın kadro dışı  bırakılması ile ilgili olarak aldığı kararın ardından bu gelişmelerin ortaya çıktığını belirten Barber, futbolcularla federasyon arasında Türkiye seyahatiyle ilgili olarak yapılan görüşmelerin son derece yapıcı geçtiğini öne sürdü.

Barber, Futbol Federasyonu'nun Ferdinand'ın yeniden takıma alınması gibi bir seçenek üzerinde durmadığını, Milli Takım oyuncularının görüşlerine saygı duyduklarını söyledi.

'BU HEPİMİZ İÇİN ZOR BİR DURUM'

Rio Ferdinand ile ilgili olarak aldıkları kararın kolay olmadığını, bu kararın günler süren görüşme ve danışmaların ardından ortaya çıktığını belirten Barber, Türkiye ile Cumartesi akşamı oynanacak maça çıkmamaları halinde kurallar gereği turnuvadan eleneceklerini de vurgulayarak, ''Bu zor bir durum, bu durumda olmayı,biz de, futbolcularımız da istemezdik'' dedi.

Eriksson'ın bütün dikkatinin ise Cumartesi günü oynanacak maçta olduğunu belirten Barber, teknik direktörün takımını mümkün olduğu kadar ır tutmaya çalıştığını bildirdi.

ÖNCE THE TİMES İDDİA ETMİŞTİ

İngiliz The Times gazetesi, İngiltere Milli Takımı oyuncularının, İngiltere Futbol Federasyonu'nun Rio Ferdinand ile ilgili aldığı karardan dolayı Türkiye maçını boykot etmeye hazırlandıklarını yazmıştı. Gazetenin haberinde, David Beckham ve arkadaşlarının Ferdiand sorunu çözümleninceye kadar İstanbul'da sahaya çıkmayacaklarına dair Futbol Federasyonu'na rest çektiklerini iddia etmişti.

Futbolcuların nasıl böylesine güçlü bir direniş sergilediklerinin Futbol Federasyonu'nu bile şaşırttığını belirten The Times'tan yazar Simon Barnes da genelde futbolcuların aynı takımın oyuncuları bile olsalar kolay kolay aynı tarafta yer almadıklarını hatırlattı. Bunda mesleğin ağır rekabet koşullarının rol oynadığını belirten yazar, ''ancak sürekli yönetimin adaletsizliğinden yakınan futbolcular, bu yolda bir adım atmışlarsa bu gerçekten ciddi bir durum. Gerçekten de bataktayız demektir'' görüşünü savundu.

İngiliz futbolunda yaşanan krize geniş yer veren İngiliz basını dünün, İngiliz futbolu için bir başka utanç günü olduğunu duyururken, Leeds United takımının iki futbolcusunun dün yenibir cinsel taciz suçlamasıyla polis tarafından tutuklanmalarını manşetten duyurdu. Gazeteler İngiliz futbolunun zaten 8 premier ligi oyuncusunun halen 17 yaşındaki bir genç kıza tecavüz ettikleri yolundaki utançtan henüz kurtulamadığını hatırlatırken, Newcastle kulübü oyuncusu Craig Bellamy'nin yargılandığı mahkeme tarafından toplum düzenini bozmaktan suçlu bulunup 750 sterlin cezaya çarptırılması yolundaki gelişmeye de dikkat çektiler.

İngiliz basınını Times dışında kalan yayın organları da yaşanan boykot krizine dikkat çekerken, boykot söylentilerinin Rio Ferdinand'ın menajeri tarafından da ortaya atıldığını belirttiler. Bu gazetelerden bazılarıysa, takımın bu tür bir eğilimi bulunduğunu, ancak Federasyon yetkilileri ve teknik direktör Eriksson ile yaptıkları görüşmelerden sonra bundan vazgeçtiklerini savundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler