Gündem Haberleri

  İngiliz Kraliyet ailesine 'uyuşturucu ve seks' şantajı

  A.A.
  28.10.2007 - 11:37 | Son Güncelleme:

  İngiltere'de yayımlanan Sunday Times gazetesi, İngiliz Kraliyet ailesinin yeni bir "uyuşturucu ve seks skandalı" yüzünden şantaja hedef olduğunu öne sürdü.

  Times gazetesinin haberinde, Buckingham Sarayının iki kişi tarafından, kendilerine 50 bin sterlin verilmemesi halinde, "bazı gerçeklerin kamuoyuna anlatılmasıyla tehdit edildiği" belirtildi.

  Gazete, şantajcıların iki kişi olduğunu ve 13 eylülde Westminister Ağır Ceza Mahkemesince tutuklu yargılanmak üzere hapse atıldığını yazdı.

  Bu arada Buckingham Sarayı, Times'ın haberine vakit kaybetmeden bu sabah erken saatlerde tepki verdi. Haberin yalan olduğunu söyleyemeyen sözcü, sadece bu konu üzerinde "yorum yapmayacaklarını" vurguladı.
  Sözcü, konunun "polislik bir iş olduğunu" ve Scotland Yard'ın da gerekli soruşturmayı başlattığını belirtti.
  Buckingham Sarayına şantaj yapmakla suçlanan iki kişinin, aralık ayında Old Bailey adı verilen Ağır Ceza Mahkemesine ikinci duruşmaları için çıkarılacağı kaydedildi.

  Scotland Yard, ilk duruşmanın şantaja hedef olan "kurban" ve tanıkların kimliklerinin ortaya çıkmaması için yayın yasağı altında yapıldığını hatırlattı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı