NEVŞEHİR HABERLERİ

İngiliz gençler, keçeden el sanatları ürünleri yaptı

DHA
25.04.2017 - 13:41Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)- KAPADOKYA Eğitim Akademisi Derneği ile İngiltere’de bulunan Proxis Europe sivil toplum kuruluşunun birlikte hazırladıkları AB Eğitim Programları Erasmus Projesi kapsamında  Nevşehir'e gelen İngiliz gençler, keçeden çeşitli el sanatları üretti.
İngiltere’nin Birmingham şehrindeki çeşitli sivil toplum örgütlerine mensup 13 genç, KAÇEM‘i ziyaretleri sırasında, merkezde yürütülen yetişkin eğitimi ve el sanatları eğitimine yönelik bilgiler aldı. Bu arada gençler, keçe ile çeşitli el sanatları konusunda önce teorik bilgilendirmeden geçti ve sonrasında da keçeden çeşitli el sanatları ürünleri yaptı. Erasmus projesi kapsamında 1 hafta süre ile Kapadokya bölgesinin çeşitli merkezlerini ziyaret eden gençler, bölgede bulundukları süre içerisinde çanak- çömlek, ebru ve halı üretimine ilişkin teorik bilgiler alıp, teorik uygulamalara da katıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden İngiliz gençler, keçeden el sanatları ürünleri yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 13 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İngiliz gençler, keçeden el sanatları ürünleri yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı