Dünya Haberleri

  İngiliz dilenci 'yılda 130 bin sterlin para topluyor'

  BBC Türkçe
  01.03.2016 - 08:02 | Son Güncelleme:

  İngiltere'nin Wolverhampton şehrinde 'profesyonel bir dilencinin' yılda 130 bin sterline (yaklaşık 537 bin TL) yakın para topladığı ortaya çıktı.

  İngiliz dilenci yılda 130 bin sterlin para topluyor

  Dilenci olarak bölge halkından para isteyen kişinin, ev sahibi olduğu halde kendisini 'evsiz' olarak tanıttığı belirtildi.

  The Daily Telegraph gazetesinde yer alan habere göre Wolverhampton'da yerel toplum konseyinin çevreden sorumlu yetkilisi Steve Evans, bu kişinin bölge halkından bir günde 500 sterlin (2.066 TL) son beş günde de 2.500 sterlin (10.326 TL) topladığını söyledi.

  Yılda 130 bin sterline denk gelen bu meblağ, İngiltere Başbakanı David Cameron'ın maaşından yalnızca 12 bin sterlin eksik.

  Elazığda dilencinin üzerinden 16 bin 600 lira para çıktıElazığ'da dilencinin üzerinden 16 bin 600 lira para çıktı

  Gazeteye konuşan İşçi Partisi üyesi Evans, şehirdeki dilencilerin çoğunun evsiz olmadığını ve yalnızca alkol parası için dilendiklerini söyledi.

  Evans, günde 500 sterlin toplayan kişiyle ilgili "Evsiz olmadığını biliyorduk. Kayıtlı bir adresi var ve nispeten iyi bir evde yaşıyor. Yoğun saatlerde şehir merkezinde bütün gün öyle oturmaktan memnun görünüyor" dedi.

  Gazetenin haberine göre aynı şehirde ismini vermek istemeyen bir dilenci de mağdur olmaktan korktuğunu söyledi:

  "İnsanların bu tip olaylar nedeniyle bana para vermemelerinden kaygılanıyorum. Aramızdan bazıları gerçekten evsiz ve paraya ihtiyaçları var. Alkol için değil, geceleri başımızı bir yere sokabilmek ve yemek alabilmek için. Bazılarının bizim adımızı kötüye çıkarmaları çok üzücü. Bazıları ise yalnızca dolandırıcı."

  İngiliz dilenci yılda 130 bin sterlin para topluyor

  Zabıtayı gören tekerlekli sandalyedeki dilenci ayağa kalktıZabıtayı gören tekerlekli sandalyedeki dilenci ayağa kalktı

   

  Etiketler: İngiliz dilenci
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı