"Cengiz Semercioğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cengiz Semercioğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cengiz Semercioğlu

İngiliz dergilerinde eşcinsel evlilikler

İngiltere'de eşcinsel evliliğe imkan sağlayan yasanın çıkmasıyla birlikte magazin dergilerinin de çehresi değişmeye başladı.

Bu yasanın çıkmasıyla birlikte nikah masasına oturan ilk isim Elton John'du.

Elton John'un uzun süredir birlikte yaşadığı Kanadalı film yapımcısı arkadaşı David Furnish'le evlenmesi sadece İngiltere'de değil, tüm dünya basınında büyük ilgi görmüştü.

İngiliz magazin dergileri, Elton John'un peşi sıra gay evliliği yapan çiflere sayfalarında geniş yer ayırmaya devam ediyor.

Mesela İngiliz magazin dergisi OK son sayısında kapağına bir gay evliliği taşıdı.

Özel partiler, moda haftaları ve düğün organizasyonları yapan Phillip Turner ve Gary Cockerill adlı ünlü bir organizatör çiftin düğününden özel çekilmiş fotoğraflar dergide 10 sayfa yer aldı.

Düğün öncesi hazırlıklar, zenci erkek nedimeler arasında pozlar, alyans ve düğün pastası detayları, imza anı, yemin töreni özel fotoğraflarla dergide yer almış.

Eşcinsel çift bu tür organizasyonların uzmanı olduğu için, kendi düğünleri de gösterişli olmuş.

Ünlü gay çiflerin düğünlerinin sosyete düğünleri kadar geniş yer bulmaya başlaması önümüzdeki yıllarda magazin basının bu alana daha fazla yönelmesine neden olacak.

Gay çiftlerin düğünü magazin dergilerine kapak olurken, diğer yandan Oscar'ın en güçlü adayı gay kovboy romansı Brokeback Mountain oluyor.

Ang Lee'nin yönettiği film, En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil dört dalda Altın Küre'yi alırken Oscar'ı da kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Medyadan edebiyata, modadan müziğe kadar pek çok alanda eşcinsel eğilimler uzun yıllardır hissediliyordu.

Ama bu sadece tsunaminin öncü dalgalarıydı!

Şimdi evliliklerinin kapağa kadar çıktığı ve altın çağı yaşayacakları gerçek dalga geliyor...

Erol Büyükburç günde 9 yumurta içiyormuş

Hayatta ne çok doğru bildiğimiz yanlışlar var değil mi?Mesela Erol Büyükburç, gençliğinde sesini açmak için günde 9 yumurta içermiş.

Yazıyla dokuz yumurta!

NTV’de Prof. Osman Müftüoğlu’nun programında duydum.

Doktor da benim gibi kulaklarına inanamadı ve dedi ki, "Bu bir şehir efsanesidir ve hiçbir doğruluğu yoktur".

Büyükburç bu doğru bildiği yanlış yüzünden, programda Müftüoğlu'nun yaptığı tetkikler sonrasında 'kolestrol zengini' çıktı.

Erol Büyükburç gibi içemesek de, çocukluğumuzda bize de çiğ yumurta içmenin faydalı olduğu söylenirdi.

Bugünlerde bırakın çiğini içmeyi, yumurtanın yanına bile yaklaşan yok.

En azından büyük şehirlerde...

Anadolu'da ise insanlar ne yazık ki bu kadar duyarlı değil.

Mesela Aydın Valisi Mustafa Malay da "doğru bildiği yanlış" yüzünden hayatını tehlikeye atıyor haberi yok. "Çocukluğumuzdan beri tavuklarımız hastalandığında mundar olmasın diye kesip yerdik. Kimse de ölmezdi, yine yaptık" diyor.

Bahçesinde tavuk besleyen vali, bunları kesip bazılarını yemiş bazılarını da buzluğa koydurmuş.

Erol Büyükburç gençliğinde doğru bildiği yanlıştan dönmüş.

Artık günde 9 çiğ yumurta içmiyor.

Vali Malay ise yanlışta ısrarcı!

Hálá yağmur altında koşarsa daha az ıslanacağını düşünüyor! (Bilimadamları bunu da 'doğru bildiğimiz yanlışlar' listesinde sayıyor)
X