Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İngiliz çiftin nikah yüzüklerini takan imama soruşturma

  A.A
  05.10.2007 - 18:39 | Son Güncelleme:

  Fethiye Ölüdeniz'e tatile gelen Türkiye hayranı İngiliz çiftin nikah yüzüklerini takan imam hakkında İngiliz çifte “dini nikah” yaptığı iddiaları nedeniyle Muğla Müftülüğü'nce soruşturma açıldı.

  İngiltere'den Muğla'nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz beldesine tatile gelen Türkiye hayranı Julıette Drewer ile Paul Davis'in nikah törenine katılarak İngiliz çiftin nikah yüzüklerini takan Ölüdeniz Hisarönü Camii İmamı Şükrü Girgin hakkında Muğla Müftülüğü tarafından “İngiliz çifte dini nikah yaptığı” iddiasıyla idari soruşturma açıldığı bildirildi.

  İMAMIN DİNİ NİKAH KIYDIĞI İDDİASI

  Muğla Müftüsü Niyazi Ersoy, kimi gazete ve televizyonlarda yer alan “İngiliz çifte imamdan dini nikah töreni” haberleri doğrultusunda olayda adı geçen imam hakkında idari soruşturma başlattıklarını belirterek, şöyle konuştu:

  “Olayda imamın nikah kıydığı basın mensuplarınca yapılan haberlerde iddia ediliyor. Eğer imam nikah kıydı ve böyle bir olay yaşandıysa bizim Türkiye'deki uygulamamıza göre göre imamın yaptığı yanlış.”

  İmamların İslam'a giren ve evlendiğini evlilik cüzdanıyla kanıtlayan çiftlere dini nikah yapabileceğini vurgulayan Ersoy, “Türkiye'deki imamların yabancılara nikah kıymak gibi bir görevi yok. İslam'a girmek isteyen kişiler müftülüklere başvurur ve orada bir tören düzenlenir ve bu olay ilgili makamlara bildirilir. İddialar doğruysa, Hristiyan birisine dini nikah yapılması doğru değil” dedi.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı