Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İneklerini kurtarmak isterken boğuldu

  Hürriyet Haber
  11 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ekim 2011 - 00:48

  Ahırını sel sularının doldurduğu gören 60 yaşındaki Sıdıka Gümüş, 4 ineğini kurtarmak için ahıra girdi. Bu sırada sel suları ahırı doldurdu. 4 çocuk annesi Gümüş, sel sularına kapılıp can verirken, 4 ineği de telef oldu. Tavas İlçesi’nin Ebecik Köyü’nde de çoban Bayram Albaş’a ait 20 küçükbaş hayvan dere yatağından taşan sel sularına kapılarak telef oldu.

  ISPARTA’nın Sütçüler ilçesinde meydana gelen selde ise 3 köyün ulaşımını sağlayan iki köprü çöktü. Köprüden geçen otomobildeki 4 kişilik aile köy halkı tarafından kurtarıldı. Ayrıca Sütçüler ilçesindeki bir alabalık tesisinde 50 bin alabalığın telef olduğunu bildirdi.

  Vapur seferleri iptal

  ÇANAKKALE’de kent merkezi ve ilçelerini önceki günden bu yana etkisi altına alan yağışlı hava aralıklarla sürüyor. İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş (İDO), Bandırma-İstanbul-Bostancı arasındaki, 07.30 deniz otobüsü seferini, poyraz nedeniyle iptal etti. Çanakkale Kabatepe’den Gökçeada’ya saat 10.00, Gökçeada’dan Kabatepe’ye 12.00 ve Kepez’den Eceabat’a yapılması planlanan seferler, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı