ESKİŞEHİR HABERLERİ

İnekler Otluyor Yangınlar Azalıyor

IHA
15.07.2015 - 13:18Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, İNEKLERİN OTLATILMASININ YANGINI AZALTTIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, orman yangınlarında en büyük etkenlerden birinin ot olduğunu belirtilerek, “İneklerin otlaması yangın riskini azaltıyor” denildi.
Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Ormanların bitişiğinde bulunan otların tutuşması, yangının hızla yayılmasına sebep oluyor" ifadesi kullanılarak, “Otların boyu ve hacmi yangının büyüklüğünü belirler. Yetişmiş ormanların bitişinde otlayan hayvanlar, orman yangını riskini azaltırken ekonomiye de katkı sağlar. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünce yapılan 19 adet otlatma planı ile belirlenen yerlerde otlatmaya izin veriliyor. Orman köylüleri durumdan memnun. Orman-Köy İlişkileri Genel Müdürlüğü (ORKÖY) vasıtasıyla da verilen krediler ile hayvan sayısı her geçen gün artıyor. Yağışlı bir kış ve ilkbahar geçiren bölgede otlanma oldukça fazla. Açık hayvancılık ile yapılan otlatmanın ardından yangın riski de azalıyor” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden İnekler Otluyor Yangınlar Azalıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnekler Otluyor Yangınlar Azalıyor haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı