Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnegölspor forvet arıyor

TFF 3. Lig 1. Grup takımlarından İnegölspor'da, yeni sezon öncesinde transfer çalışmaları sürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulüp başkanı Yusuf Şen, yaptığı açıklamada, transfer çalışmalarının 31 Ağustos'a kadar süreceğini belirterek, şu ana kadar 13 oyuncuyu renklerine bağladıklarını söyledi.

Transfer ettikleri oyuncuların büyük bir bölümünün teknik direktör Nafi Bilaloğlu'nun istediği futbolcular olduğunu vurgulayan Şen, şöyle konuştu:

“Bütün transferimizi hocamızın isteği doğrultusunda yaptık. Şimdi forvet bölgemizde sıkıntımız olduğunu dile getirdi. Hazırlık maçlarını ben de izledim. Defans ve orta alanda oldukça iyi olmamıza rağmen forvet noktasında sıkıntımız olduğu görülüyor. Forvet bölgesinde tecrübeli, takıma katkı sağlayacak oyuncular ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Birkaç santrfor ile görüşüyoruz. Bir an önce takıma katılmaları noktasında çalışmalar yapıyoruz.”

ARSİNSPOR

4. Grup takımlarından Arsinspor'da, kulüp başkanı Gökhan Gürsoy, güçlü bir kadro oluşturmak için harekete geçtiklerini söyledi.

Gürsoy, yaptığı açıklamada, takımdaki oyuncu eksiğini kapatmak için transferde hızlı hareket ettiklerini belirterek, “Güçlü bir kadro oluşturmak için harekete geçtik. İlk planda Telekomspor'dan Ayhan, daha sonra da kaleci Ufuk ile anlaştık. Bunun yanında Trabzonspor'da yetişen ve geçen sezon Erzincanspor'da forma giyen orta saha oyuncusu Münir ile de anlaşma sağladık” dedi.
Havza kampının 10 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını ifade eden Gürsoy, “Sezona çok güçlü bir şekilde girmenin gayreti içindeyiz. Hafta içi de deneyimli teknik direktör İsmail Batur'u göreve getirmiştik. Havza kampında futbolcularımız idman eksiklerini giderecek. Lige eksiksiz girmenin planlarını yapıyoruz” diye konuştu.

Güçlü bir yönetim oluşturmak için bir süre sonra kongre kararı alacaklarını kaydeden Gürsoy, “Liste çalışması sürüyor. Onursal başkanımız İbrahim Usta'nın da desteğini arkamıza aldık. İlerleyen günlerde güçlü bir yönetimi göreve getirmeyi düşünüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

GÜMÜŞHANESPOR

4. grup takımlarından Gümüşhanespor'da, kulüp genel kaptanı Vedat Ataman, iyi bir kadro kurduklarını ve başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Ataman, yaptığı açıklamada, 11 takımın yer aldığı 4. grupta mücadele vereceklerini, grupta güçlü takımların bulunduğunu hatırlatarak, “Biz hedefi olan bir takımız, iddialıyız her zamanda böyle olmuştur. İyi bir kadro kurduk, başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.
Yozgat kampındaki çalışmalara 27 sporcu ile başladıklarını ifade eden Ataman, kadrolarından göndermeyi düşündükleri sporcuların bulunmadığını ifade etti.

Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ataman, “Teknik heyetimizin vermiş olduğu rapora göre iki bölgede eksiklerimiz var. Bir kaleci ve bir de stoper olmak üzere iki oyuncu alacağız. Araştırmalarımız devam ediyor, acele etmiyoruz. İstediğimiz iki oyuncuyu alırsak, transferi kapatacağız” diye konuştu.

Gümüşhanespor Kulübü Asbaşkanı Mutlu Gürler ise geçen sezon Yükselme Grubu'nda mücadele etme hakkını kaçırdıklarını kaydederek, “Mevcut kadrodaki 27 futbolcudan çoğunluğu geçen sezon takımda yer alan oyuncular. Bu kadroyu, 10 civarında transfer yaparak güçlendirdik” dedi.

Güler, şunları söyledi:

“Aynı zamanda altyapıdan bu yıl profesyonel olan genç sporcularımız var. Onlar da kamptalar. İyi bir kamp dönemi geçireceğimize inanıyoruz. Sezon başlangıcının ilk kampını kendi tesislerimizde yaptık. İkinci dönem kamp programı olarak Yozgat'a geldik ve burada 15 günlük bir kamp programlıyoruz.”

Asbaşkan Gürler, Yozgat'taki kampta, burada bulunan Gaziospanpaşaspor, Keçiörenspor ve Yozgatspor'un yanı sıra Kırşehir'de Kırşehirspor ile hazırlık maçı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

SÜRMENESPOR

4. Grup ekiplerinden Sürmenespor'da, kulüp başkanı Akın Aydın, bu sezon ligde büyük başarılara imza atacaklarını savundu.

Başkan Aydın, Sinop Gerze'de 12 günlük yaptıkları kampın sona erdiğini belirterek, “Gayet güzel bir kamp dönemi geçirdik. Teknik direktörümüz kampta oyuncularımızın göstermiş olduğu performanstan memnun kaldı. Biz de Sinop Gerze kampının ardından ligler başlayana kadar Trabzon'da hazırlıklarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Yeni sezonda takımın iyi futbol ortaya koyacağı inancını taşıdıklarını ifade eden Aydın, “Genç futbolculardan kurulu bir ekibiz. Geçen sezon takımı gençleştirme operasyonu yapmıştık. Bu sezon ligde büyük başarılara imza atacağız. Ben takımıma güveniyorum” diye konuştu.

TRABZON YALISPOR

4. Grubun yeni takımlarından Trabzon Yalıspor'da, teknik direktör Ayhan Alemdaroğlu, Nevşehir'de verimli bir kamp dönemi geçirerek, Trabzon'a döndüklerini söyledi.

Alemdaroğlu, Nevşehir'de 12 günlük kamp yaptıklarını belirterek, “Kampı tamamlayarak Trabzon'a geldik. Burada iyi bir kamp dönemi geçirdik. Kampta istediklerimi aldım. Çok verimli bir kamp dönemi geçirdik. Yönetimimize böyle imkanları bize sağladıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Nevşehir kampının kuvvet çalışması ve hazırlık maçları ile geçtiğini ifade eden Alemdaroğlu, “Hazırlık maçlarında futbolcularımın ortaya koyduğu oyundan son derece memnunum. Tabii ki eksiklerimiz de var, bunları da en kısa zamanda gidermek istiyoruz. Futbolcularım, verdiği talimatları harfiyen yerine getirdiler, bu da bizi mutlu etti” diye konuştu.

Trabzon'un bir mahallesinin takımı olduklarını kaydeden Alemdaroğlu da “Lige yeni çıkmış takım olarak Trabzon futboluna yakışır bir mücadele edeceğiz. Benim hedefim Trabzonlu futbolcuların önünü açmak olacaktır. Bu ligde çok dirençli olan ve az hata yapan hedefine ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

BULANCAKSPOR

4. Grup ekibi Bulancakspor'da, görevinden ayrılan teknik direktör Sedat Kalaycı'nın yerine yönetim kurulu tarafından Hüsnü Kaçmaz bu göreve getirildi.

Kulüp basın sözcüsü Yılmaz Bulut, Bulancakspor'da kişilerin geçici olduğunu, kalıcı olanın ise Bulancakspor olduğunu kaydederek, “Çok kısa zaman zarfında yeni teknik heyeti göreve getirdik. Kişiler gelip geçicidir. Kalıcı olan Bulancakspor'dur. Hüsnü Kaçmaz ve ekibine güvenimiz sonsuzdur. Bulancakspor'u en iyi yerlere getireceklerine inanıyorum. Bulancakspor hiçbir zaman sahipsiz kalmaz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz