BURSA HABERLERİ

İnegöl'de "Hava Kalitesi" toplantısı

AA / Cem Şan
20.01.2015 - 18:36Son Güncelleme :

- Bursa Valisi Karaloğlu: "Gelecek nesillerimiz adına havamızı, toprağımızı ve suyumuzu temiz tutmak ve korumak zorundayız"

YEREL HABERLER BURSA

AA / Cem Şan

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Gelecek nesillerimiz adına havamızı, toprağımızı ve suyumuzu temiz tutmak ve korumak zorundayız" dedi.

İnegöl'de gerçekleştirilen "Hava Kalitesi" toplantısına katılan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, çevre konusunda taviz verilmemesi gerektiğini söyledi.

Karaloğlu, 30 Aralık'ta yaptıkları çevre toplantısıyla hava kalitesi bakımından Bursa'nın genelini ele aldıklarını belirterek, "O dönem için hava sirkülasyonunun olmadığı günlerde bu konuda şikayetler artmıştı. Bu toplantıyla gördük ki 2 sorunlu noktamız var. Buralar, Bursa merkez ile İnegöl ilçemiz" diye konuştu.

Diğer ilçelere göre İnegöl'ün hava kalitesi bakımından sorunlu olduğu görülünce ilçenin yöneticileriyle toplantı yapılarak sorunu etraflıca el almayı amaçladıklarını dile getiren Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeni oluşturulan, İstanbul'da merkezi bulunan Marmara Bölgesinde Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü yetkilileri de bu toplantımızda bizlerle birlikte. İnegöl'de hava kalitesinin sorunu, ısınmada ve sanayide kullanılan kalitesiz kömürden kaynaklanıyor. Hem tekstilde hem de mobilyada sanayi artığı dediğimiz atığın ısınmada kullanılması ya da bertaraf edilirken yakılarak bu işlemin yapılması sonucunda oluşan sorunlarımız var. Tespit edilmiş sorunların tamamını bu masanın etrafında yer alan arkadaşlarımızla tartışacağız. Aynı zamanda bu sorunlara çözüm üreteceğiz ve kurumlarımıza da bu konuda belli sorumluluklar, görevler yükleyeceğiz. Gelecek nesillerimiz adına havamızı, toprağımızı ve suyumuzu temiz tutmak ve korumak zorundayız. İnşallah bu toplantıdan sonra alınacak kararlarla hava kalitemiz daha sorunsuz bir hale gelecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden İnegöl'de "Hava Kalitesi" toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 18 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnegöl'de "Hava Kalitesi" toplantısı haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:33
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı