KASTAMONU HABERLERİ

İnebolu, Kurban Bayramına Hazırlanıyor

IHA
22 Eylül 2015 - 14:34Son Güncelleme : 22 Eylül 2015 - 14:35

İNEBOLU İLÇESİNDE YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE VATANDAŞLARIN SAĞLIKLI VE HİJYENİK BİR ORTAMDA KURBANLARINI KESMELERİ İÇİN 2015 YILI KURBAN BAYRAMI KOMİSYON KARARI UYARINCA KURBAN KESİM VE SATIŞ NOKTALARI BELİRLENDİ.(MUHAMMED KÖMEÇOĞLU - KASTAMONU / İHA )

IHA

İnebolu ilçesinde Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesmeleri için 2015 yılı Kurban Bayramı Komisyon Kararı uyarınca kurban kesim ve satış noktaları belirlendi.
Belediye Başkanı Engin Uzuner şu açıklamalarda bulundu:
“Belediyemiz yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla, vatandaşlarımızın Kurban bayramını huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmesi için ilçe genelinde hazırlıklar süratle devam ediyor. 2015 yılı Kurban Bayramı komisyon kararı uyarınca, Belediyemiz sınırları içerisinde Aşağı Hatıpbağı Mahallesi Abdurrahman Paşa Caddesi Stadyum karşısı çay kenarı boyunca kurban satış yeri olarak belirlendi. İlçe dahilinde İnebolu Belediyesinin kesim yeri olarak İki çay mevkindeki İnebolu Belediyesi Mezbahanesi tespit edildi. Özel kesim yerlerinde ve kapalı bahçesinde kurban kesmek isteyen vatandaşların hijyen ve din kurallarına uymak şartıyla kurban kesebileceklerdir. Çevre temizliği ve halk sağlığı açısından tehdit oluşturabilecek kurban atıklarının çöp varillerine atılmaması, kanalizasyon kanallarına dökülmemesi açıkta bırakılmayarak derin çukurlara dökülmesi hususunda vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Kurban Bayram müddetince, Belediyemiz İtfaiye ve Zabıta Ekiplerinin yanı sıra Su İşleri, Temizlik ve Cenaze hizmetlerinin yerine getirilmesi için çalışacaktır. Halkımız dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde Kurban kesebilmeleri için 2015 yılı Kurban Bayramı komisyon kararı ile belirlenen Kurban Kesim yerlerinde kurbanlarını kesebileceklerdir.“

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden İnebolu, Kurban Bayramına Hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnebolu, Kurban Bayramına Hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:01
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:46
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı