KASTAMONU HABERLERİ

İnebolu Belediyesi, Yeni İçme Suyu Kaynağı Buldu

IHA
19.08.2015 - 13:35Son Güncelleme :

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, ilçeye yeni içme suyu kaynağı bulduklarını söyledi.

IHA

İnebolu Belediyesi, ilçedeki içme suyu sıkıntısını gidermek için yeni bir su kaynağı daha buldu.
İnebolu Belediyesi tarafından ilçedeki mevcut su kaynaklarını artırmak maksadı ile ilçeye bağlı Salman mevkisinde su kuyusu yapılıyor. İnebolu Belediyesi’nin imkanları ile sürdürülen çalışmalarla şebekeyi besleyen mevcut su kaynağına ilaveten suyun kapasitesinde saniyede 2 litre daha artırım sağlanması planlanıyor. Özellikle yaz aylarında ilçede yaşanan nüfus artışı nedeniyle artan su kullanımı ile ortaya çıkabilecek su sıkıntılarının yaşanmamasının önüne geçmeyi hedefleyen İnebolu Belediyesi, bu yöndeki tedbirlerini almaya devam ediyor.
İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, İnebolu’nun turizm ağırlıklı bir ilçe olduğunu belirterek, bu yüzden yaz aylarında büyük bir nüfus artışının yaşandığını ve içme suyunda da sorunlar yaşanmasına neden olduğunu söyledi. Bu kapsamda yürüttükleri çalışmalar kapsamında ilçeye bağlı Salman mevkisinde yeni bir içme suyu kaynağı bulduklarını belirten Başkan Uzuner, kaynağın mevcut su şebekesine eklenebilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “İnşallah yaz aylarından yaşanan içme suyu sorunu, yeni bulunan su kaynağı ile ortadan kalkmış olacak. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor, ilçemizi daha yaşanabilir hale getirmek için tüm mücadelemizi veriyoruz. Bu doğrultuda bizlere her zaman desteklerini esirgemeyen başta halkımıza ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden İnebolu Belediyesi, Yeni İçme Suyu Kaynağı Buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnebolu Belediyesi, Yeni İçme Suyu Kaynağı Buldu haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:15
 • Guneş
  05:50
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  21:06
Sayfa Başı