Gündem Haberleri

  Indycar yarışındaki korkunç kazada İngiliz sürücü hayatını kaybetti

  Fox News
  17.10.2011 - 09:57 | Son Güncelleme:

  Kuzey Amerika’nın en büyük motor sporları organizasyonlarından biri olan Indycar’ın dün Las Vegas’ta düzenlenen ayağı, büyük bir kazaya sahne oldu. 15 aracın birbirine girdiği kazada Indianapolis 500 yarışını iki kez kazanan İngiliz sürücü Dan Wheldon hayatını kaybetti.

  Kazada üç sürücünün de yaralandığı belirtildi. 13’üncü turda yaşanan kazanın ardından helikopterle hastaneye kaldırılan Wheldon, iki saat sonra hayatını kaybetti.  

  IndyCar, Wheldon’ın ölümünün ardından, “Bu organizasyonun sahipleri olarak, yarışa son vermeye karar verdik” açıklamasını yaptı. Organizasyonda yaşanan en son ölümlü kaza 2006’da gerçekleşmiş, Paul Dana ısınma turlarında geçirdiği kazada hayatını kaybetmişti.

  2.4 kilometre uzunluğundaki oval yarış pistinin neredeyse yarısı kazanın ardından enkaz içinde kalırken, enkaz, kırmızı bayraklarla durdurulan yarışın ardından pisti çevreleyen bariyerlerden içeri giren görevliler tarafından temizlendi.

  KORKUNÇ KAZADAN GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

  ŞAMPİYON ÖLÜME BÖYLE GİTTİ / WEB TV 

  IndyCar’da son kez yarışa çıkan kadın sürücü Danica Patrick, “Yaşananlar bir filmi andırıyordu… Tüm pist enkazla kaplandı ve yanık kokusunu alabiliyordunuz. Aracın arkasından dalgalanarak çıkan dumanları görebiliyordum. Etrafta bir alev yığını vardı, araçların nasıl parçalandığını izledik” dedi. /images/100/0x0/55eaace2f018fbb8f88f8dfd

  34 aracın katıldığı yarışta, araçlar pistin en düz bölgesinde yaklaşık 360 kilometre hıza ulaşabiliyor.

  Yarışta yer alan diğer sürücülerden Ryan Briscoe, “Kazanın ardından ortalık Terminatör ya da başka bir filmi andıran bir sahneye benziyordu. Pistte sadece metal yığınları ve yanan arabalar vardı… Korkutucu bir tabloydu” ifadesini kullandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı