« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'INDY 500' pilotları Adana'da

ABD'de 1911'den bu yana yapılan ve motor sporları dünyasının en prestijli yarışlarından biri olan “Indianapolis 500”ün (Indy 500) pilotları İncirlik Hava Üssü'nde ABD'li askerler ve Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) öğrencilerle bir araya geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
ABD Adana Konsolosluğunun davetlisi olarak kente gelen “Indy 500” pilotları Mario Andretti, Sarah Fisher, Larry Foyt, Davey Hamilton, Martin Plowman, Johnny Rutherford ve Al Unser Jr ile sözcü Jack Arute ve etkinliğin modeli Cameron Haven, ilk olarak İncirlik Hava Üssü'nde askerlerle bir araya geldi.

Pilotlar daha sonra ÇÜ'ye giderek Mithat Özsan Amfisi'nde öğrencilerle buluştu. Pilotlar, burada ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu ile de bir süre sohbet etti.

Indy 500'ün sözcüsü Jack Arute, 1911'den bu yana gerçekleştirilen organizasyonun ABD'nin en önemli yarışlarından biri olduğunu belirterek, “Bu yıl mayıs ayında 100'üncü yılını kutlayacağımız yarışlar dünya çapında bir efsane oldu” dedi.

Organizasyonda birçok yeniliklere imza attığını belirten Arute, “Çoğunuz Formula 1 yarışlarını biliyorsunuz. Indy 500'ün popülaritesi de Formula 1 kadardır” diye konuştu.

Ardından, yarışlar hakkında görüşlerini açıklayan pilotlar, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz