Aramanız :
Aradığınız kelime : "

çevre

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

435  adet haber bulundu.


 • Kanserle ilgili doğru bilinen 10 yanlış - çevre
  Kanserle ilgili doğru bilinen 10 yanlış01.04.2015
  ÇukurovaDünyada yaşamı tehdit eden en önemli hastalıkların başında gelen kanser, özellikle erken evrede yakalandığında tedavi edilebilen bir hastalıktır.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Safra taşı nedir, nasıl ve neden oluşur, nasıl önlenir veya tedavi edilir? Buyurun. - çevre
  Safra taşı nedir, nasıl ve neden oluşur, nasıl önlenir veya tedavi edilir? Buyurun.27.03.2015
  YazarlarDiyelim ki bir gece karın ağrısı, ateş, bulantı, kusma ile uyanıp soluğu acil serviste aldınız.Muayene, tahlil ve tetkik derken “teşhis” belli oldu: Taşlı kolesistit! Açıklaması şu: Safra kesesinde taşları olan birisiniz, taşlar nedeniyle safra kesenizde iltihaplanma oluşmuş!
 • Pedikür ile tedavi beklemeyin - çevre
  Pedikür ile tedavi beklemeyin11.03.2015
  SağlıkTırnak batması toplumda yaygın bir problemdir.Ayak yapısına uygun olmayan ayakkabılar, gebelik, ergenlikte hızlı büyüme evresinde tırnağın parmağa göre fazla gelişmesi, tırnak altındaki kemik yapıda gelişen bazı oluşumlar tırnak batmasının başlıca sebepleridir.
 • Yonca TOKBAŞ

  Aradığını bulamamak korkusu - çevre
  Aradığını bulamamak korkusu10.03.2015
  YazarlarDünkü yazımı paylaşırken “bana endişeleriniz yazar mısınız?” dedim.
 • Dolunay burçları nasıl etkileyecek? | Astroloji - çevre
  Dolunay burçları nasıl etkileyecek? | Astroloji04.03.2015
  KeyifAstrolojide Dolunay, tamamlanmaları ve sonuç almayı simgeler.Burçları yeni aydan çok daha fazla etkileyen Dolunay zamanlarında kafamızdaki düşünceleri somut olarak karşımızda bulabiliriz.5 Mart 2015 günü gerçekleşecek Dolunay da hasat zamanının geldiğini vurguluyor.
 • Türk cerrah ABD'ye öğrenci eğitmeye gidiyor - çevre
  Türk cerrah ABD'ye öğrenci eğitmeye gidiyor04.03.2015
  SağlıkDünyada ve Türkiye’de robotik cerrahi ile yapılan ameliyatların alanı giderek genişliyor.Robotik cerrahinin son yıllarda başarı ile kullanıldığı alanlardan biri de göğüs cerrahisi ameliyatları.Florence Nightingale İstanbul Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nde Prof.Dr.Alper Toker, akciğer cerrahisini yapan klinik ve cerrah sayısının az olduğunu kaydediyor.
 • Türkiye'deki yeni kapitalizmde din ilişki sermayesi - çevre
  Türkiye'deki yeni kapitalizmde din ilişki sermayesi16.02.2015
  GündemBoğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Ayşe Buğra, uzun yıllardır sosyal politika alanındaki çalışmalarıyla tanınan bir akademisyen.Türkiye’de kapitalizmin gelişim evrelerini farklı boyutlarıyla ele alan çok sayıda kitabı var.
 • Bu gece yaşanacak Dolunay burçları nasıl etkileyecek? (Astrolojik Yorumlar) - çevre
  Bu gece yaşanacak Dolunay burçları nasıl etkileyecek? (Astrolojik Yorumlar)03.02.2015
  KeyifDeğişime hazır mısınız? 4 Şubat Çarşamba günü saat 01:08’de Aslan burcunda bir Dolunay gerçekleşecek.Bu değişim sonucu Dolunay'dan daha önce başlanılan işlerden sonuç alabilir ve bazı konularda tamamlanmalar yaşayabiliriz.Peki Dolunay'da hangi burç nasıl etkilenecek?
 • Erdoğan'dan Kobani eleştirisi - çevre
  Erdoğan'dan Kobani eleştirisi27.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Muhtarlar Toplantısı'nda Kobani eleştirisinde bulundu.Erdoğan "Somali'de emniyet sağlamak için hiçbir ülkenin kılı bile kımıldamıyor.Kobani söz konusu olduğunda, küçük bir yerleşim yeri için dünya ayağa kalkıyor.Oradan ayrılanlar bize geliyor.Orada kimse yok burayı bombalıyorlar.Bugün bakıyoruz çifte telli oynuyorlar.DEHAŞ oradan çıkmış.O bombalanan yerleri yeniden kim onaracak.Oradan ayrılan 200 bin insan geri dönebilecek mi dönerse nereye yerleşecek" dedi.
 • Kanser tedavisinde akıllı ilaç devri başladı - çevre
  Kanser tedavisinde akıllı ilaç devri başladı24.01.2015
  SağlıkAkciğer kanseri tedavisinde kullanılan "akıllı ilaçların", hastalığın kontrol altında tutulmasını sağlayarak, yaşam süresini uzattığı bildirildi.
 • TÜSİAD başkanlığına veda eden Dinçer'den kritik mesajlar - çevre
  TÜSİAD başkanlığına veda eden Dinçer'den kritik mesajlar23.01.2015
  EkonomiTÜSİAD başkanlığına, bugün yapılan seçimli genel kurulunda veda eden Haluk Dinçer seçimli genel kurulda konuştu.Başkan olarak son konuşmasını yapan Dinçer, "Cumhuriyet döneminin kıymetini anlamayan veya anlamak istemeyenlerin bu deneyim ve birikimin kapsam ve derinliğini, dünya ve İslam tarihi açısında önemini yeterince incelemediklerini hükmedebiliriz.200 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu içinde bulunduğu derin krizden bir modernleşme politikasıyla çıkma iradesini göstermişti.Bugün de eşit vatandaşlık, toplumsal cinsiyet eşitliği ve laiklik ilkelerine tüm gücümüzle sahip çıkmamız gerektiğine inanıyorum." diye konuştu.
 • Onur BAŞTÜRK

  Gösterime giremeyen ‘Çocukluk’ - çevre
  Gösterime giremeyen ‘Çocukluk’17.01.2015
  YazarlarArtık Türk filmlerine yetişmek mümkün değil.
 • Verda ÖZER

  Charlie olarak yaşayabilmek - çevre
  Charlie olarak yaşayabilmek13.01.2015
  Yazarlar7 Ocak Paris katliamı, bir diğer deyişle “Paris’in 11 Eylül’ü”, bir milat.
 • Doğan HIZLAN

  Nâzım Hikmet Merkezi’ni gezdim - çevre
  Nâzım Hikmet Merkezi’ni gezdim06.01.2015
  YazarlarBOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’nde açılan Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi’ni, merkezin müdürü Murat Gülsoy’la birlikte gezdim.
 • İleri evre prostat kanserine özel çözüm - çevre
  İleri evre prostat kanserine özel çözüm26.12.2014
  Sağlıkİstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Uzmanı Prof.Dr.Levent Kabasakal, dünyada bazı sağlık merkezlerinde, ileri evre prostat kanseri hastalarına atom tedavisi uygulandığını belirterek, "Biz de Türkiye'de ilk kez, bu durumdaki hastalara Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde üretilen ilaçla atom tedavisi uygulamaya başladık" dedi.
 • İleri evre prostat kanserine akıllı bomba - çevre
  İleri evre prostat kanserine akıllı bomba26.12.2014
  Sağlıkİlaç ve ışın tedavisine rağmen durdurulamayan ileri evre prostat kanserleri hastalarına atom tedavisine başlandı.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı’nda uygulanan ve prostat kanser hücresini bularak öldürme yeteneği olan akıllı molekül Lu-177 umut veriyor.
 • ‘20 yıldır kanserin generaliyim’ - çevre
  ‘20 yıldır kanserin generaliyim’20.12.2014
  GündemMuğla’nın Datça ilçesinde 1995’te, sokak kavgasını ayırmaya çalışırken göğsüne darbe alan ve ağrılarının geçmemesi üzerine başvurduğu doktorun 4’üncü evre meme kanseri teşhisi koyduğu Hacer Turan, 20 yıldır kanserle dalga geçerek yaşıyor.
 • 20 yılda 4 kez kansere yakalandı ama yılmadı - çevre
  20 yılda 4 kez kansere yakalandı ama yılmadı19.12.2014
  GündemYirmi yıl önce ileri evre meme kanseri olduğunu öğrenen iki çocuk annesi Hacer Turan, 4 kez vücudunun çeşitli yerlerine yayılan kanserle mücadeleye devam ediyor.
 • Türkiye'de bir ilk olacak - çevre
  Türkiye'de bir ilk olacak18.12.2014
  Sağlık"Maliyeti ve yan etkileri yüksek sentetik ağrı kesiciler yerine uygulanacak, etki düzeyi yüksek, yan etki bildirimi ise en az olan ilk yerli morfin sülfat tablet", ruhsat aldı.Bu durum hem maliyeti azaltacak hem de üretilen tabletin yan etkisi sentetik morfine göre daha az.
 • Yatağan eylemi sona erdi, sözleşme imzalandı - çevre
  Yatağan eylemi sona erdi, sözleşme imzalandı08.12.2014
  EgeTES- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, ihaleyi alan firmayla işçilerin lehine sözleşme imzalayarak anlaşmaya varıldığını açıkladı.
 • Yatağan'da işçiler eylemi sonlandırdı - çevre
  Yatağan'da işçiler eylemi sonlandırdı06.12.2014
  EkonomiTES- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, ihaleyi alan firmayla işçilerin lehine sözleşme imzalayarak anlaşmaya varıldığını açıkladı.Özelleştirmeyi engellemediklerini belirten Erçelik; mevcut kazanımların korunduğunu, herhangi bir enerji ve maden işçisinin işten çıkarılması halinde tekrar meydana ineceklerini söyledi.Birliktelik çağrısı yapan Maden-İş Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin de işçilerin taleplerinin kabul ettirildiğini belirtti.
 • Cem Demirel'den 4'üncü sergi - çevre
  Cem Demirel'den 4'üncü sergi05.12.2014
  EgeİZMİRLİ fotoğraf sanatçısı Cem Demirel, 17 Aralık'ta Kovan Bar'da gerçekleşecek "Sanat & Moda fotoğraf" konseptli sergisinin heyecanının yaşıyor.İzmirli sanatseverleri buluşturacağı 4.sergisinin hazırlıklarını sürdüren Demirel, "Bu sergide moda ve sanat çekimlerimin yanı sıra önceki sergim REM'de (uykuda rüyanın görüldüğü evre) sergilemediğim yeni fotoğraflarım yer alacak" dedi.
 • Rekabet Kurulundan Star'ın devrine izin - çevre
  Rekabet Kurulundan Star'ın devrine izin15.11.2014
  EkonomiRekabet Kurulu, Star Medya Yayıncılık, Star Medya Ajans, Star Matbaacılık ve Dinamik Radyo Televizyon AŞ'nin belli oranda hissesinin Murat Sancak tarafından devralınması işlemine izin verdi
 • Abisini kaybeden kadının üzüntüsü hayatını kurtardı - çevre
  Abisini kaybeden kadının üzüntüsü hayatını kurtardı11.11.2014
  SağlıkIsparta'da kalp krizi geçiren ağabeyinin hayatını kaybetmesinin acısıyla tansiyonu yükselen, bu nedenle kaldırıldığı hastanede muayene edilen kişinin erken evre pankreas kanseri olduğu belirlendi.Hasta, ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.
 • Meme kanserinde orta yaş da risk altında - çevre
  Meme kanserinde orta yaş da risk altında09.11.2014
  SağlıkEge Üniversitesi (EÜ) Kanserle Savaş Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr.Ayfer Haydaroğlu, 1990'lı yıllarda 50-60 yaş aralığında daha sık rastlanan meme kanserinin bugün 40-49 yaş aralığını daha çok tehdit ettiğini bildirdi.
 • Bebeğimizi 72 saat için kör ettiler - çevre
  Bebeğimizi 72 saat için kör ettiler02.11.2014
  GündemŞükran ve Özcan Cenik çifti, İstanbul’da özel bir hastanede doğan oğulları Ahmet Sıraç’ın gözlerindeki rahatsızlığın fark edilmeyip, müdahale edilmediği için kör kaldığı iddiasında bulundu.Çocuğu için rapor alan anne, hastane ve iki doktor hakkında 750 bin TL’lik tazminat davası açtı.
 • Özgür BOLAT

  Türkiye’de neden yetenek gelişmiyor? (3) - çevre
  Türkiye’de neden yetenek gelişmiyor? (3)16.10.2014
  YazarlarÜst düzey sanatçılar ve sporcular gelişim sürecinde üç evreden geçiyor.
 • 'O kadar çok keşke dedim ki.' - çevre
  'O kadar çok keşke dedim ki.'10.10.2014
  SağlıkArzu Karataş, sağlık sektörünün tam kalbinde yönetici olarak çalışıyor.Hemşire olarak başladığı kariyeri, hastane yöneticiliğine kadar uzandı.Yıllardır bir sağlık profesyoneli olarak meme kanserinde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyor ve kadınlara neler yapmaları gerektiğini anlatıyordu.Ama iş kendi kontrollerine gelince, sık sık erteledi.Bir gün meme kanseri olduğunu öğrendi ve hayata bakışı değişti.
 • Özgür BOLAT

  Türkiye’de neden yetenek gelişmiyor? (2) - çevre
  Türkiye’de neden yetenek gelişmiyor? (2)09.10.2014
  YazarlarGeçen hafta Prof.Bloom’un araştırmasından bahsetmiş, üst düzey sanatçıların ve sporcuların üç evreden geçtiğini anlatmıştım.
 • Özgür BOLAT

  Türkiye’de neden yetenek gelişmiyor? (1) - çevre
  Türkiye’de neden yetenek gelişmiyor? (1)02.10.2014
  YazarlarOlimpiyat madalyası ve nobel ödülü kazanan veya en çok sanatçı yetiştiren ülkelere bakınca, Amerika ve Avrupa başı çekiyor.
 • İnce: Aldığınız karar cumhuriyet’e meydan okumaktır - çevre
  İnce: Aldığınız karar cumhuriyet’e meydan okumaktır25.09.2014
  GündemCHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce temel eğitim kurumlarında başörtüsünün serbest bırakılması hakkındaki yazılı açıklama yaptı.
 • Şenol Kalyoncu

  Yaşlılıkla gelen korkulu rüya ‘alzheimer’ - çevre
  Yaşlılıkla gelen korkulu rüya ‘alzheimer’20.09.2014
  YazarlarDaha çok 65 yaş ve üzerindeki bireylerde görülen alzheimer riski, kişi yaşlandıkça artıyor.Bu risk 65 yaşında yüzde 1 ise 85 yaşında yüzde 50’ye yaklaşıyor.
 • Kanserde immünoterapi çalışmaları - çevre
  Kanserde immünoterapi çalışmaları20.09.2014
  SağlıkYeditepe Üniversitesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Başak Oyan Uluç, son yıllarda akciğer kanserinde en umut verici sonuçların, hastaların kendi savunma sistemlerini yeniden aktive olmasını sağlayan 'immünoterapi' çalışmalarından gelmeye başladığını belirterek, "Kısa bir gelecekte buna dönük ilaçların piyasaya çıkması bekleniyor” dedi.
 • Tuz Gölü yok oluyor - çevre
  Tuz Gölü yok oluyor15.09.2014
  AnkaraHafriyat dökümü nedeniyle Tuz Gölü’nün yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Çevre Mühendisleri Odası, “Tuz Gölü’nü kurtarmak adına kurumlar harekete geçmeli” çağrısında bulundu.
 • Başı ağrıyanın çektirdiği MR’lar çok kanser yakaladı - çevre
  Başı ağrıyanın çektirdiği MR’lar çok kanser yakaladı13.09.2014
  SağlıkHastaların bazen doktorlara sormadan çektirdikleri MR’ların ekonomik olarak yük olsalar bile, pek çok beyin tümörlerinin erken yakalanmasına vesile oluyor.Asya Nöroonkoloji Kongresi Başkanı Prof.Dr.Türker Kılıç, Türkiye’de her yıl 15 bin kişiye beyin tümörü tanısı konduğunu, bu hastalığın ekonomimize yılda yaklaşık 1 milyar dolara mal olduğunu söylüyor.
 • Ayşe ARMAN

  Meme kanseri olduğumu öğrendiğimde şoka girdim! - çevre
  Meme kanseri olduğumu öğrendiğimde şoka girdim!06.09.2014
  YazarlarOnun adı Metin Arslan.
 • Meme kanseri olduğumu öğrendiğimde şoka girdim! - çevre
  Meme kanseri olduğumu öğrendiğimde şoka girdim!06.09.2014
  SağlıkOnun adı Metin Arslan.Dünya tatlısı biri.Esprili, kendine güvenli.Ve çok komplekssiz.Onunla, Antalya Memorial Medstar Kanser Merkezi’nde tanıştım.Metin Arslan, meme kanseri olmuş bir erkek.
 • Şenol Kalyoncu

  Meme rekonstrüksiyonu - çevre
  Meme rekonstrüksiyonu23.08.2014
  YazarlarSevgili okurlar, bu hafta konumuz meme kanseri sonucu mastektomi olan yani memesi alınan kadınlar için tekrar meme yapımı ameliyatları.
 • Yonca TOKBAŞ

  Kholberg’in ahlak kuramı - çevre
  Kholberg’in ahlak kuramı21.08.2014
  YazarlarSoma benim için bir çeşit milad oldu.
 • Aylin Anne

  Anneliğe Başlangıç - çevre
  Anneliğe Başlangıç15.08.2014
  YazarlarKeşke ders notu gibi olsa annelik.Nerede ne yaşayacağınızı kısım kısım anlatan bir rehber olsa.Fakat annelikle tanışma bambaşka bir evre ve burada devreye annenin psikolojik yapısı girdiği için genel geçer bilgilerle tavsiye vermek çok anlamlı değil.Belki kişisel deneyimlerim taze annelerin duygularına yaklaşıp, rahatlamalarını sağlayabilir.
 • Anneliğe Başlangıç - çevre
  Anneliğe Başlangıç13.08.2014
  SağlıkKeşke ders notu gibi olsa annelik.Nerede ne yaşayacağınızı kısım kısım anlatan bir rehber olsa.Fakat annelikle tanışma bambaşka bir evre ve burada devreye annenin psikolojik yapısı girdiği için genel geçer bilgilerle tavsiye vermek çok anlamlı değil.Belki kişisel deneyimlerim taze annelerin duygularına yaklaşıp, rahatlamalarını sağlayabilir.
 • Meme kanserinin erken teşhisinde ileri teknolojik uygulama - çevre
  Meme kanserinin erken teşhisinde ileri teknolojik uygulama22.07.2014
  EgeDOKUZ Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde, meme kanserinin erken teşhisinde, bilinen yöntemlere ek olarak genişletilmiş ROLL (radio-guided occult lesion localization) isimli yeni bir yöntem uygulamaya girdi.
 • Türkiye'nin en sağlıklı kenti - çevre
  Türkiye'nin en sağlıklı kenti08.07.2014
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği projelerle Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı 6.Faz'ına (evre) Türkiye'den seçilen ilk belediye oldu.
 • Erkekler prostat kanseri taramasından kaçıyor - çevre
  Erkekler prostat kanseri taramasından kaçıyor28.06.2014
  SağlıkÜroonkoloji Derneği Başkanı Prof.Dr.Çağ Çal, erkeklerde prostat kanseri riskinin yaşla birlikte arttığını belirterek, “40 yaş öncesinde nadir görülüyor ancak yaşlanmayla beraber doğal bir süreç olarak prostat hücreleri kanserleşiyor.90 yaşından sonra yüzde 100 görülür hale geliyor.40 yaşından sonra erkeklerin mutlaka üroloğa giderek muayene olması gerekiyor” dedi.
 • Göz gribi mevsimi başladı - çevre
  Göz gribi mevsimi başladı22.06.2014
  SağlıkKızaran ve sulanan gözler, şişen göz kapakları… Havaların ısınmasıyla birlikte bu tip şikayetler çok sık yaşanır hale geldi.
 • Nefes ver kanser misin öğren - çevre
  Nefes ver kanser misin öğren08.06.2014
  SağlıkAkciğer kanseri yakında basit ve etkili bir nefes testiyle teşhis edilebilir.
 • Dünya genelinde 21 isim arasına girdi - çevre
  Dünya genelinde 21 isim arasına girdi06.06.2014
  Ekonomiİstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç Dr.Pınar Artıran, Dünya Ticaret Örgütü Kürsü Programı’na kabul edilen dünyadaki 21 akademisyenden biri oldu.
 • Türkler için limitsiz köfte üzerinde çalışıyoruz - çevre
  Türkler için limitsiz köfte üzerinde çalışıyoruz01.06.2014
  SağlıkPierre Dukan İstanbul’a kadar gelir de sıkıştırmadan bırakılır mı? İnsanları hasta ettiği doğru mu? Diyette istediğimiz kadar dana eskalop, rozbif yemek var da niye köfte yok? Ve tabii, bir gün limitsiz içkiyle uygulanan bir diyet de hazırlayacak mı?
 • Mehmet Özcan: Saygısızlık etmeyi aklımızdan geçirmedik - çevre
  Mehmet Özcan: Saygısızlık etmeyi aklımızdan geçirmedik30.05.2014
  GündemBursa'da 6 yaşındaki oğluna, Osmanlı Padişahı Murat Hüdavendigar'ın kabrinin bulunduğu aynı adı taşıyan camii avlusunda, Osmanlı Usulü sünnet töreni ve mevlit düzenlemesi yapan ve tepkilere neden olan Vali Yardımcısı Mehmet Özcan, bu akşam sünnet düğününün gerçekleşeceği Hilton Otel'de, basın açıklaması yaptı.
 • Çocuk felcinde Suriyeli alarmı - çevre
  Çocuk felcinde Suriyeli alarmı27.05.2014
  AnkaraAnkara Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Öztürk, Başkent'te kalan Suriyelilerin 5 yaş altındaki çocuklarına ve bu kişilerle yakın teması olan komşularla diğer risk altında bulunan kişilere çocuk felci aşılaması yapıldığını söyledi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Sonraki»
Son Sayfa»»